Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

24-letni recydywista zatrzymany za kradzieże.

24-letni recydywista zatrzymany za kradzieże. fot. pomorska.policja.gov.pl
Tczewscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży rozbójniczej. Sprawca w jednym ze sklepów ukradł środki do prania oraz napój, a następnie podczas ucieczki z łupem groził pałką teleskopową pracownikowi ochrony. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z przestępstwem innej kradzieży rozbójniczej, w której również ukradł środki do prania. Prokurator przedstawił mężczyźnie dwa zarzuty kradzieży rozbójniczej, za co sąd zastosował tymczasowy areszt.

22 lipca br. o godzinie 14.40 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego ze sklepów doszło do przestępstwa kradzieży rozbójniczej. Zaraz w to miejsce pojechali policjanci z patrolówki, którzy ustalili, że sprawca ukradł dwa opakowania kapsułek piorących oraz napój, a następnie podczas ucieczki groził pałką teleskopową pracownikowi ochrony. Policjanci od razu po zgłoszeniu zaczęli szukać sprawcy tego przestępstwa. Komunikat z rysopisem napastnika został podany do wszystkich patroli pełniących w tym czasie służbę na ulicach Tczewa. Stróże prawa na jednej z ulic zauważyli wsiadającego do autobusu miejskiego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy tego przestępstwa. Funkcjonariusze zatrzymali autobus i po wejściu do środka zatrzymali 24-letni mieszkańca Tczewa. Funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym mężczyźnie skradzione przedmioty, które zabezpieczyli. Zatrzymany 24-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mundurowi zajmujący się tą sprawą ustalili również, że zatrzymany mężczyzna ma związek z przestępstwem innej kradzieży rozbójniczej, do której doszło w miniony piątek. Stróże prawa ustalili, że sprawca w tym zdarzeniu ukradł również opakowania z kapsułkami piorącymi, a następnie groził kluczem francuskim dwóm pracownikom ochrony. Śledczy ustalili, że sprawca w tych dwóch przestępstwach ukradł towar warty mniej niż 200 złotych. Wczoraj 24-latek został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna popełnił te przestępstwa w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.