Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar sadzy w przewodzie kominowym, wypadki drogowe - raport sztumskich służb mundurowych.

Pożar sadzy w przewodzie kominowym, wypadki drogowe - raport sztumskich służb mundurowych. fot. redakcja
O ubiegłotygodniowych interwencjach KP PSP Sztum w powiecie sztumskim przeczytają Państwo w raporcie tygodniowym

Dnia 15-07-2019 o godzinie 21:20 w miejscowości Minięta. Pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym 3 kondygnacyjnym, w którym zamieszkiwało 10 rodzin. W budynku panowało lekkie zadymienie w pomieszczeniu, w którym znajdował się piec osoby zgłaszającej. Właściciel twierdził, iż próbował gasić piaskiem. Strażacy doszli do komina przez wyłaz dachowy. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlną. 2 ratowników zabezpieczonych w sprzęt OUO udało się do pomieszczenia, w którym znajdował się piec celem wygaszenia go i wygarnięcia popiołu.  W pomieszczeniu miernik wykazał 25 ppm. Przewietrzono pomieszczenie. Sprawdzono przewód dymowy od góry, stwierdzono brak konieczności używania zestawu kominiarskiego- paliła się sadza przy wejściu do pieca (czopuch). Następnie nastąpiła kontrola pomieszczeń i klatki schodowej miernikiem wielogazowym oraz pirometrem. Wynik wykazał 00 ppm. Strażacy przekazali miejsce zdarzenia właścicielowi oraz wystawili zakaz użytkowania przewodu dymowego do czasu uzyskania pozytywnej ekspertyzy kominiarskiej.

Dnia 17-07-2019 o godzinie 06:35 w miejscowości Sztum. Samochód osobowy BMW 3 wypadł z łuku drogi, uderzył w nasyp i znajdował się na drodze blokując całkowicie DK 55. Poszkodowany mężczyzna (kierowca) był przytomny, z krwotokiem z nosa znajdował się w pojeździe. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów pożarniczych, odłączenie akumulatora w pojeździe. Na miejsce wypadku przyjechał patrol Policji. Udzielono kwalifikowaną pierwszą pomoc poszkodowanemu: założono opatrunek na nos oraz udzielono wsparcia psychicznego. Na miejsce zdarzenia przyjechał technik policyjny. Strażacy usunęli substancje ropopochodne z jezdni. Usunięto pojazd z jezdni. Tego samego dnia o godzinie 13:35 w miejscowości Dzierzgoń. Silny wiatr złamał konar drzewa, który wisiał na wysokości ok 18m nad drogą dla pieszych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych. Ratownicy z kosza wysięgnika pocięli drzewo na mniejsze kawałki przy pomocy pilarki i usunęli na pobocze. W czasie cięcia jeden z konarów spadł na płot przylegającej posesji. Dnia 18-07-2019 o godzinie 18:36 w miejscowości Szropy. Usunięto gniazdo owadów. Dnia 19-07-2019 o godzinie 05:03 w miejscowości Stary Dwór. Kobieta, nieprzytomna znajdowała się na chodniku przed budynkiem mieszkalnym pod opieką ZRM. Zespół nie mógł własnymi siłami przenieść kobiety do karetki pogotowia. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodu pożarniczego. Pomoc ZRM w przeniesieniu kobiety do karetki. W tym samym dniu o godzinie 20:29 Samochód osobowy Mitsubishi Space Star na łuku drogi powiatowej nr 3128G uderzył w drzewo i znajdował się na poboczu. Poszkodowany (kierowca) sam wyszedł z auta i uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Pasażer wychodząc z auta wpadł do rowu, stracił przytomność, bez widocznych obrażeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych (zamknięto ruch na drodze w obu kierunkach), odłączono akumulator w pojeździe, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu pasażerowi (wydostanie go z rowu, udrożnienie dróg oddechowych, tlenoterapia bierna). Poszkodowani zostali przewiezieni przez ZRM do szpitala w Sztumie. Wprowadzony był ruch wahadłowy.  

Dnia 20-07-2019 o godzinie 14:40 w miejscowości Klecewo. Samochód osobowy po uderzeniu w drzewo znajdował się na jezdni blokując drogę w obu kierunkach. Jedna osoba poszkodowana, była przytomna bez widocznych obrażeń poza pojazdem (kierowca). Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączonymi światłami alarmowymi. Zamknięto ruch pojazdów w obu kierunkach. Udzielono KPP osobie poszkodowanej (badanie fizykalne - brak obrażeń, wsparcie psychiczne). Odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe. Osoba poszkodowana po zbadaniu przez lekarza pozostała na miejscu zdarzenia. Przekazano uszkodzony pojazd właścicielowi. Przywrócono ruch w obu kierunkach.
Źródło: KP PSP Sztum
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.