Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolizja drogowa w Koniecwałdzie, pożary i nie tylko – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 227/2020
  • 5 sierpnia 2019, 11:10
  • Redakcja
  • Na sygnale
Kolizja drogowa w Koniecwałdzie, pożary i nie tylko – raport sztumskich służb mundurowych. fot. Pixabay.com
Miniony tydzień dla sztumskich służb mundurowych należał do pracowitych, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 29 lipca br. o godz. 12.41 dyżurny PSP w Sztumie otrzymał zgłoszenie, że na poboczu drogi wojewódzkiej 515 około 1 km za Dzierzgoniem w kierunku Starego Dzierzgonia, stoi samochód osobowy, z którego unosi się dym. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali stojący samochód z podniesioną maską, jednak nie było widać już ognia i dymu. Nie było osób poszkodowanych. Kierowca samochodu wyjaśnił, że podczas jazdy zaczął wydobywać się dym spod maski auta. Udało mu się ugasić pożar przed przybyciem zastępu JOP. Wyczuwalna była woń spalenizny w okolicy maski samochodu.

Tego samego dnia, o godz. 20.21 trzy zastępy zostały wezwane do kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych w Koniecwałdzie (wieś). Na miejscu zdarzenia okazało się, że wszyscy uczestnicy kolizji – troje dorosłych i dwoje dzieci - znajdują się poza pojazdami. Wszyscy byli przytomni, bez widocznych obrażeń.

W środę, 31 lipca br. o godz. 19.27 jeden zastęp JOP pojechał do Krasnej Łąki, by usunąć gniazdo os znajdujące się nad oknem budynku jednorodzinnego, dwa metry nad ziemią.

W czwartek, 1 sierpnia br. o godz. 17.29 jeden zastęp JOP pojechał ugasić palące się śmieci porozrzucane przy drodze w Gronajnach.

Tego samego dnia o godz. 19.06 dwa zastępy JOP pojechały do Starego Dzierzgonia gasić opuszczony parterowy budynek mieszkalny, murowany, którego drewniana konstrukcja dachu pokryta była dachówką. Ogniem objęty był dach budynku. Budynek nie był podłączony do prądu. Nie było poszkodowanych osób.

W piątek, 2 sierpnia br. o godz. 8.57 jeden zastęp JOP pojechał do Łozy, by usunąć kokon szerszeni, który znajdował się nad wejściem do budynku mieszkalnego na wysokości około dwóch metrów.

Tego samego dnia o godz. 11.35 dwa zastępy JOP pojechały do wypadku w Dzierzgoniu. Na miejscu zdarzenia okazało się, że kierujący samochodem osobowym uderzył czołowo w słup energetyczny niskiego napięcia, niszcząc po drodze skrzynkę przyłączeniową. Linia energetyczna była zerwana i znajdowała się na jednej z posesji. Poszkodowanym kierowcą zajęli się ratownicy medyczni. Droga w tym miejscu była częściowo zablokowana.

W niedzielę, 4 sierpnia br. o godz. 8.45 cztery zastępy JOP pojechały do Pudłowca gasić pożar budynku gospodarczego. Był to niski, wolno stojący budynek o konstrukcji murowanej, pokryty eternitem. Nie było poszkodowanych osób.

Informacja: KP PSP Sztum

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.