Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

W powiecie tczewskim mieszkańcy zgłosili 375 zagrożeń.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 12 sierpnia 2019, 11:10
  • Redakcja
  • Na sygnale
W powiecie tczewskim mieszkańcy zgłosili 375 zagrożeń. fot. KPP Tczew
Tczewscy policjanci podsumowali półrocze 2019 roku i odnotowali 375 zgłoszeń, które zostały naniesione w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak widać, to narzędzie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu tczewskiego. Dzięki tym informacjom funkcjonariusze codziennie przeprowadzają interwencje, które przyczyniają się do likwidacji wskazanych na mapie nieprawidłowości.

Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości. Jak widać, to narzędzie uaktywniło mieszkańców, którzy chętnie współpracują z funkcjonariuszami. Na 375 naniesionych przez internautów zgłoszeń mundurowi potwierdzili 188 sygnałów, które objęli nadzorem w codziennych służbach.

Najczęściej wskazywano nieprawidłowe parkowanie (144 zgłoszenia) oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (96 zgłoszeń). Jest to łącznie 64% wszystkich zgłoszonych zagrożeń w całym półroczu 2019 roku. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, w których dochodzi do przekroczeń prędkości (62 zgłoszenia).

Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Najczęściej w zeszłym półroczu interweniowali oni w Tczewie, Pelplinie, Czarlinie, Narkowach, Szpęgawie. Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nałożyli 17 mandatów karnych, skierowali do sądu 8 wniosków o ukaranie oraz pouczyli 7 osób.

W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali sygnały dotyczące również aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci, a także nieprawidłowej infrastruktury drogowej. Funkcjonariusze potwierdzili te zgłoszenia i przyczynili się do wyeliminowania tych nieprawidłowości w poszczególnych miejscach. Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają podczas codziennych służb. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, to policjanci nadają jej status „potwierdzone”, jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania.

Informacja: Rzecznik Prasowy KPP Tczew

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.