Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bądź czujny - zabezpiecz się przed czadem. Trwa ogólnopolska akcja informacyjna.

  • Wydanie nr 273/2020
  • 7 pażdziernika 2019, 14:29
  • Redakcja
  • Na sygnale
Bądź czujny - zabezpiecz się przed czadem. Trwa ogólnopolska akcja informacyjna. fot. straz.malbork.pl
Wraz z sezonem grzewczym rozpoczęła się ogólnopolska kampania edukacyjno – informacyjna pn. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, która zwraca uwagę na zagrożenia związane z powstaniem pożaru w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym oraz zatruciem tlenkiem węgla.

W Polsce w jesienno – zimowym okresie wzrasta ryzyko powstania pożaru w miejscu zamieszkania. Bardzo często powodują go wadliwe lub niewłaściwie eksploatowane elektryczne lub gazowe urządzenia grzewcze. W okresie tym odnotowuje się znaczny wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, który nazywany jest „cichym zabójcą” ze względu na jego bezwonność i bezbarwność.

Głównym celem kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla, ale także podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z pożarem w miejscu zamieszkania, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla oraz zapewnienia właściwej ewakuacji i sposobów powiadamiania służb ratowniczych.

Ważne jest również uświadomienie mieszkańcom korzyści, jaką niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Właścicielom i zarządcom budynków z kolei o obowiązku dokonywania okresowego przeglądu i czyszczenia przewodów kominowych, a także sprawdzanie instalacji wentylacyjnej.

Informacja: straz.malbork.pl

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.