Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkance powiatu malborskiego grozi nawet 5 lat więzienia za handel podróbami.

  • Wydanie nr 273/2020
  • 8 pażdziernika 2019, 12:30
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 6 komentarzy
Mieszkance powiatu malborskiego grozi nawet 5 lat więzienia za handel podróbami. fot. KPP Malbork
Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 66-letnią kobietę, która oferowała do sprzedaży odzież oraz obuwie z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie została oszacowana na sto tysięcy złotych. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z KPP w Malborku zatrzymali w środę, 2 października br. 66-letnią właścicielkę jednego z butików na terenie powiatu malborskiego, która oferowała do sprzedaży obuwie oraz odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

Policjanci przeszukali sklep i miejsce zamieszkania kobiety. Na terenie sklepu zabezpieczyli buty sportowe, skarpety i koszulki, których wstępna wartość oszacowana została na 100 tysięcy złotych. Śledczy wykonali oględziny zabezpieczonego towaru. Policjanci ustalają, skąd pochodzą podrobione ubrania i obuwie.

Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat więzienia.

 

Informacja: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Bartosz Pufal
Bartosz Pufal 14.10.2019, 07:57
Zabiorą towar, zapłaci około 2000 zł kary. I wróci do biznesu bo trzeba odrobić straty. Bo kilka tyś zł zarabia się na tym w takiej skali w miesiąca. A kary są tak śmiesznie niskie że wyrok i kara jest wliczona w straty firmy. Mamy żenujące prawo a wykrywalność jest imponująco niska. Wszedł bym na allegro i w godzinę znalazł bym 50 firm, które handlują podróbkami. I nawet gdybym przyprowadził "przestępców" za rękę a oni przyznali by się do winy to Policja nic by nie zrobiła. Ale wszystkiemu jesteśmy winni "my" kupujący. Marząc o okazji życia u Pani "Wiesi" z Malbork.
Paula
Paula 10.10.2019, 13:51
A ktory to butik?
Ja
Ja 09.10.2019, 08:44
Miała dobre ceny.
Student prawa
Student prawa 08.10.2019, 19:42
Czyli legalnie kupiony nie kradziony. I to jest najważniejsze !
Wnuczka
Wnuczka 08.10.2019, 17:12
Towar pochodzi z Tuszyna. Razem tam jeździmy na zakupy.