Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska/ Piaski: Ptasi piknik za nami.

  • Wydanie nr 275/2020
  • 9 pażdziernika 2019, 08:34
  • Nadleśnictwo Elbląg
  • Wiadomości
Krynica Morska/ Piaski: Ptasi piknik za nami. fot. Nadleśnictwo Elbląg
W miniony weekend w lasach Nadleśnictwa Elbląg pomiędzy Krynicą Morską i Piaskami odbył się 9 Ptasi Piknik.

Każdy, kto lubi przebywać w lesie i interesuje się przyrodą, mógł pod okiem leśników i ornitologów z bliska podglądać niesamowity spektakl przyrodniczy, jakim są jesienne migracje ptaków. Nadleśnictwo Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem Drapolicz oraz takimi organizacjami jak Fundacja Akcja Bałtycka, Stowarzyszenie Ochrony Sów, Kuling, WWF, Ptacom, Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, a także Krynicą Morską, Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana i Parkiem Krajobraowym Wysoczyzny Elbląskiej, Technikum Leśnym w Tucholi oraz rybołowy on-line, odkrywali tajemnice świata ptaków przyrody i lasu przed przybywającymi na Ptasi Piknik gośćmi. Ponadto uczestnicy Ptasiego Pikniku mogli spróbować swoich sił w pirografii, pomóc w obrączkowaniu ptaków, zobaczyć z bliska sowę śnieżną, na wieży obserwacyjnej policzyć przelatujące ptaki, zbudować, a potem zabrać do domu budkę lęgową dla ptaków i wziąć udział w wycieczce z ornitologiem. Nikt nie wyjechał z pikniku z pustymi rękami, na wielu stoiska można było zdobyć ciekawe materiały edukacyjne oraz po odwiedzeniu wszystkich piknikowych atrakcji można było zdobyć oryginalny piknikowy magnes na lodówkę i plakat edukacyjny z sylwetkami ptaków. 

W trakcie dwóch dni Ptasiego Pikniku ponad 1500 uczestników oraz ornitolodzy naliczyli 50 tys. ptaków. Najwięcej przeleciało grzywaczy ponad 21 tys., bogatek 10. tyś i mysikrólików 1973 i modraszek 517. 

Dziękujemy wszystkim za udział. 

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Lasy Państwowe. Patronat medialny Radio Gdańsk.

Nadleśnictwo Elbląg
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.