Wydanie nr 156/2020, Czwartek 4.06.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Krynicy Morskiej będzie Straż Miejska? O tym zadecydują mieszkańcy.

  • Wydanie nr 156/2020
  • 5 listopada 2019, 09:16
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
W Krynicy Morskiej będzie Straż Miejska? O tym zadecydują mieszkańcy. fot. facebook Petr Zdobinský
W komunikacie na urzędowym profilu społecznościowym gminy Krynica Morska czytamy, że powołanie Straży Miejskiej miałoby na celu pomoc istniejącym już na terenie miasta służbom, a także zapewnienie mieszkańcom i turystom jeszcze większego bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Zdaniem włodarzy miasta, samorząd powinien „mieć bezpośredni wpływ na to, co dzieje się w mieście, w szczególności w okresie sezonu letniego”.

W związku z planem wprowadzenia tego projektu w życie, Burmistrz Krynicy Morskiej postanowił skonsultować się w tej sprawie z mieszkańcami. Swoje przemyślenia, opinie czy uwagi każdy może złożyć pisemnie na kilka sposobów: wysyłając list tradycyjna pocztą na adres urzędu, wysyłając e-mail na urzędową skrzynkę lub po prostu pozostawić list w sekretariacie urzędu. Czas na to jest ograniczony, bo tylko do 15 listopada br.

W komunikacie wypunktowane są sytuacje, w których powołani strażnicy miejscy powinni natychmiast reagować.

1. Dziki, nielegalny handel. Dotyczy to sprzedawców, którzy popołudniową i wieczorową porą handlują bez stosownych zezwoleń i zgód. Stanowią tym samym nieuczciwą konkurencje dla tych, którzy te pozwolenia posiadają.

2.Duża ilość nieprawidłowo parkujących samochodów. Mowa tu głównie o okresie weekendów letnich, ale również parkowania w lesie lub na ścieżkach rowerowych.

3. Problem bezdomnych, często porzuconych zwierząt.

4. Podrzucanie śmieci do lasu lub w okolice Zalewu Wiślanego. Coraz rzadsze, ale jednak jeszcze praktykowane zjawisko, sprawców którego ciężko nadal jest złapać.

5. Zakłócanie porządku publicznego w przestrzeni publicznej, które najczęściej zdarza się latem.

6. Porządek na posesjach. Po zakończeniu wakacji bardzo często handlowcy rozbierają i wywożą swoje budowle, pozostawiając bałagan na terenie swojej działalności.

7. Kontrola pieców w okresie jesienno – zimowym, w szczególności zwracanie uwagi na to, co w nich jest palone.

8. Pojawienie się dodatkowych służb mundurowych na ulicach miasta i w przestrzeni publicznej zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, przebywających w Krynicy Morskiej.

 

A co państwo sądzą na ten temat? Czy rzeczywiście Krynica Morska potrzebuje kolejnych mundurowych na swoich ulicach? Czekamy na państwa komentarze i opinie w tej sprawie.

 

Źródło: materiały prasowe Gminy Miasta Krynica Morska

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Stokrot
Stokrot 07.11.2019, 19:38
Mam takie marzenie aby straż miejska była pomocna. Aby mandat nie był celem samym w sobie lecz narzędziem pomocnym w realizacji zadań.
J 23
J 23 07.11.2019, 08:39
Jeśli skupia się na zadaniach porządkowych związanych z bezdomni i dzikimi zwierzętami, spalaniem śmieci, zaśmiecaniem miejsc publicznych, pomocy to jestem na TAK !!!