Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Juwenalia Gdańskie nagrodzone w plebiscycie „Pro Juvenes”

Juwenalia Gdańskie nagrodzone w plebiscycie „Pro Juvenes” fot. Urząd Miasta Gdańska
Tegoroczna edycja Juwenaliów Gdańskich została nagrodzona w ogólnopolskim, prestiżowym plebiscycie „Pro Juvenes” w kategorii na najlepsze juwenalia w Polsce.

Spośród zgłoszonych wydarzeń z całego kraju, jury nominowało 5 imprez do głosowania internetowego. Juwenalia Gdańskie o podium walczyły z: Lubelskimi Dniami Kultury Studenckiej, Festiwalem Kultury Studenckiej i Akademickiej Juwenalia Poznań, Juwenaliami Szczecin, Juwenaliami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Głosowanie trwało od 14 do 18 listopada. Podczas sobotniej Gali Nagród Środowiska Studenckiego, która odbyła się Auli Politechniki Warszawskiej, zostały ogłoszone wyniki w trzech kategoriach, tj. Wybitni Studenci, Podmioty Studenckie oraz Inicjatywy i Projekty.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w ręce Juwenaliów Gdańskich trafiła tak wspaniała nagroda! Oznacza to, że współpraca 6 gdańskich uczelni, Miasta Gdańsk oraz innych Partnerów przyniosła efekt, o którym marzyliśmy. Już dziś zapowiadamy, że mamy jeszcze więcej planów i pomysłów na najbliższą edycji i wspólne przyłożymy wszelkie starania, by nie zawieźć zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni. Dziękujemy za każdy oddany głos w na najlepsze juwenalia w Polsce – Juwenalia Gdańskie! – mówi Magda Śmigielska, koordynatorka Juwenaliów Gdańskich.

Przypomnijmy, że w roku 2019 Juwenalia Gdańskie odbyły się nie tylko na znanym już Placu Zebrań Ludowych, ale także na unikatowych w skali kraju terenach postoczniowych, proponując jego uczestnikom ponad 30 godzin muzyki na żywo. Dzięki nawiązaniu współpracy ze znanymi, ale ciągle alternatywnymi klubami: 100cznia, Protokultura, Ulica Elektryków i B90 stworzony został niezwykły festiwal studencki, podczas którego na 7 scenach zagrały 24 zespoły, a w tym 112 artystów. Każdy student znalazł coś dla siebie, Juwenalia proponowały aż 14 klimatów muzycznych – od elektroniki poprzez rap, pop aż do rocka. Gościły zespoły takie, jak: Lady Pank, Nocny Kochanek, Bitamina, czy XXANAXX. Zagrali również: Krzysztof Zalewski, TEDE, Bass Astral x Igo, VNM, Rosalie, Bovska, Ten Typ Mes, Dwa Sławy, Borys LBD i wielu innych artystów. Na Juwenaliach Gdańskich nie zabrakło również orkiestry, której mogliśmy posłuchać podczas występów PawBeats Orchestra z gośćmi na scenie Set Stage, która idealnie uzupełniała się z Main Stage tworząc 8 godzinne nieprzerwane show. W Juwenaliach Gdańskich wzięło udział ok. 89 000 osób. Juwenalia są organizowane wspólnie przez konsorcjum 6 uczelni publicznych: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych i Fundację Gdańską oraz przy partnerskim udziale Miasta Gdańsk.

Plebiscyt „Pro Juvenes” organizowany jest przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej nieprzerwanie od 2013 roku. Celem inicjatywy jest wyłonienie najlepszych studenckich inicjatyw, nagrodzenie najbardziej zaangażowanych studentów oraz wyróżnienie osób i instytucji, wspierających środowisko studenckie. Nagrody wyrażają opinię środowiska studenckiego – to w głosowaniu internetowym wyłaniani są laureaci w głównych kategoriach.

Informacja Prasowa Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.