Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw na czele rankingu Ministerstwa Finansów.

  • Wydanie nr 227/2020
  • 13 grudnia 2019, 09:30
  • Redakcja
  • Wiadomości
Nowy Staw może się pochwalić najlepszym wskaźnikiem podatkowym spośród wszystkich samorządów z powiatu malborskiego - tak wynika z zestawienia wskaźników dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, przygotowanego przez Ministerstwo Finansów.

Ministerstwo Finansów przygotowuje opracowanie wskaźników dochodów podatkowych corocznie, bo stanowią one podstawę do wyliczenia rocznych kwot części wyrównawczej subwencji ogólnej i wpłat na 2020 rok. Podstawą do obliczenia najnowszych wskaźników były dane o dochodach za 2018 rok, według stanu na 30 czerwca 2019 roku. 

Zgodnie z wyliczeniami Ministerstwa Finansów gmina Nowy Staw miała dochód z podatków w wysokości 2152,34 zł na jednego mieszkańca. Dla porównania, wskaźnik dla miasta Malborka to 1510,25 zł na jedną osobę.

Pierwsza pozycja w rankingu jest dla naszego samorządu powodem do zadowolenia, ale przede wszystkim okazją do podziękowania mieszkańcom, rolnikom i przedsiębiorcom z terenu naszej gminy. To dzięki ich pracy, prowadzonej działalności rolniczej i gospodarczej do kasy gminy wpływają podatki” - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - „To jednocześnie wielkie zobowiązanie, by tymi ciężko wypracowanymi pieniędzmi właściwie gospodarować. Potrzeb jest wiele, wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale dokładamy z radnymi wszelkich starań, by nasza gmina rozwijała się w sposób zrównoważony”.

Dodajmy, że to kolejny ranking, w którym Nowy Staw został uplasowany na wysokiej pozycji. W ubiegłym roku nowostawski samorząd został sklasyfikowany na 73 miejscu w Polsce w rankingu najbogatszych miast, przygotowanym przez pismo samorządowe „Wspólnota”. Znalazł się również na 41 miejscu wśród 2478 polskich gmin sklasyfikowanych przez Główny Urząd Statystyczny pod kątem zwiększania dochodów własnych na przestrzeni ostatnich 10 lat.


Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.