Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uderzył motorem w płot i zbiegł z miejsca zdarzenia - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 275/2020
  • 19 grudnia 2019, 12:44
  • Redakcja
  • Na sygnale
Uderzył motorem w płot i zbiegł z miejsca zdarzenia - raport sztumskich służb mundurowych. fot. pixabay
Ubiegły tydzień dla sztumskich służb mundurowych minął pod znakiem pożarów i kolizji drogowych, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 9 grudnia br. o godz. 18.17 dyżurny PSP Sztum odebrał zgłoszenie o plamie oleju na drodze gminnej w Mikołajkach Pomorskich.

We wtorek, 10 grudnia br. o godz. 10.35 dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Cieszymowo. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy stał na drodze dojazdowej do budowanej farmy wiatrowej i płonął. Kierowca przed przybyciem służb ratunkowych ewakuował z przedziału bagażnika 140 l ON w bańkach plastikowych oraz 2 łyżki skarpowe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu palącego się pojazdu.

Tego samego dnia o godz. 15.05 jeden zastęp został skierowany do ugaszenia pożaru śmietnika przy ulicy Słowackiego w Sztumie.

W środę, 11 grudnia br. o godz. 20.04 dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie o pożarze. Tym razem w miejscowości Gościszewo paliło się składowisko starych podkładów kolejowych.

W piątek, 13 grudnia br. o godz. 8.49 dyżurny odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Prakwice. Na miejscu okazało się, że kierowcy uczestniczących w niej samochodów osobowych marki Renault Laguna i Mercedes znajdują się poza pojazdami i nic im się nie stało. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu akumulatorów z pojazdów, a także zepchnięcie aut na pobocze do czasu przyjazdu lawety. Po usunięciu resztek powypadkowych i pomocy przy załadunku aut na lawetę, zastępy wróciły do remizy.

Tego samego dnia o godz. 15.41 w Trankwicach strażacy usuwali z drogi uszkodzony konar drzewa.

W sobotę, 14 grudnia br. o godz. 19.06 dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze śmietników przy ulicy Kasprowicza w Sztumie. Po dojeździe na miejsce zastępów okazało się, że palą się 3 śmietniki wolno stojące w zabudowie z siatki z zadaszeniem blaszanym. Następstwem tego pożaru było zajęcie się ogniem elewacji styropianowej na budynku hali sportowej, która znajduje się metr od zagrody śmietnikowej. Działania służb ratowniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów z włączoną sygnalizacją świetlną, a także podanie jednego prądu wody na palącą się elewację i drugiego na palące się śmietniki. Po ugaszeniu pożaru strażacy przeprowadzili prace rozbiórkowe z kosza wysięgnika oraz drabiny przystawnej. Po przyjeździe na miejsce dyrektora szkoły, skontrolowano pomieszczenia sali sportowej przy pomocy kamery termowizyjnej i urządzenia wielogazowego. Na szczęście nie było zagrożenia. Strażacy usunęli wszystkie nadpalone i uszkodzone elementy elewacji.

W niedzielę, 15 grudnia br. o godz. 1.51 kolejny raz strażacy jechali gasić pożar śmietnika, tym razem przy ulicy Morawskiego w Sztumie.

Również w niedzielę, o godz. 14.04 dyżurny odebrał zgłoszenie o wypadku motocykla w miejscowości Kalwa. Po dojeździe pod wskazany adres okazało się, że na jednej z posesji przy drodze leży motocykl, widoczne były ślady krwi na ziemi, jednak osoba poszkodowana zbiegła z miejsca zdarzenia. Płot, w który uderzył motocykl był uszkodzony. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów ratowniczo - gaśniczych z włączoną sygnalizacją świetlną. Z relacji świadków wynika, że motocyklista uderzył w płot i uciekł z miejsca zdarzenia. Jeden ze świadków zadzwonił do osoby poszkodowanej, która mieszka niedaleko tego miejsca. Strażacy odłączyli akumulator i udali się pod wskazany adres do osoby poszkodowanej. Osoba była przytomna w kontakcie logicznym, z raną ciętą głowy (czoło), łuku brwiowego oraz nosa. Udzielenie KPP oraz założenie opatrunków uciskowych. Osobę poszkodowaną przekazano pod opiekę ratowników medycznych. ZŁE WARUNKI AMTOSFERYCZNE WYDŁUŻYŁY DOJAZD NA MIEJSCE ZDARZENIA.

Tego samego dnia o godz. 22 jeden zastęp został skierowany do miejscowości Linki w celu usunięcia z drogi powiatowej uszkodzonego konaru drzewa.

W poniedziałek, 16 grudnia br. o godz. 7.50 dyżurny skierował jeden zastęp do usunięcia plamy oleju z ulicy Elbląskiej w Dzierzgoniu.

 

Informacja: Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.