Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kradli, a potem to sprzedawali. Teraz mogą pożegnać się z wolnością nawet na 7 lat.

  • Wydanie nr 275/2020
  • 20 grudnia 2019, 08:39
  • Redakcja
  • Na sygnale
Kradli, a potem to sprzedawali. Teraz mogą pożegnać się z wolnością nawet na 7 lat. fot. KPP Tczew
Tczewscy policjanci zatrzymali dwóch 33 - latków, których podejrzewali o kradzieże sklepowe. Sprawcy z jednego ze sklepów na terenie Tczewa ukradli towar warty prawie 600 złotych. Dodatkowo mundurowi ustalili, że ci sami mężczyźni mieli związek z kradzieżą 4 ekspresów do kawy. Według ustaleń śledczych wynika, że 33 - latkowie utrzymywali się z tego procederu. Śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży. Teraz ich losem zajmie się sąd.

W piątek, 6 grudnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży, do której doszło klika dni wcześniej na terenie jednego ze sklepów. Według ustaleń mundurowych wynikało, że dwaj sprawcy dwa razy weszli na teren placówki handlowej, skąd ukradli kosmetyki oraz biżuterię o łącznej wartości prawie 600 złotych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tymi kradzieżami mają dwaj 33 - latkowie, którzy zostali zatrzymani.

Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymani mężczyźni mają związek z innymi kradzieżami na terenie innego sklepu, skąd ukradli 4 ekspresy do kawy. Łączna suma strat w wyniku tego przestępczego procederu wyniosła ponad 500 złotych. Śledczy ustalili, że 33 - latkowie najpierw kradli, a następnie sprzedawali skradziony towar. Tym samym utrzymywali się z tego procederu.

Śledczy przesłuchali już obu mężczyzn, którym przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo w przypadku, gdy sprawca uczynił sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu, grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.


 

Informacja i zdjęcie: KPP Tczew

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.