Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

60 kg marihuany ukryte było w dwóch kołach zapasowych

  • Wydanie nr 225/2020
  • 24 lutego 2020, 08:48
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy – koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
  • Na sygnale
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt z Hiszpanii do Polski 60 kg marihuany.

To kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwszym zatrzymanym był 35-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który wiózł prawie 30 kg narkotyków z Hiszpanii. Mężczyzna trafił w ręce służb w październiku 2018 roku. Auto do kontroli zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej i Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Świecku. Marihuana ukryta była w dwóch kołach zapasowych pojazdu. Czarnorynkowa wartość ujawnionego narkotyku to prawie milion złotych. 35-latek usłyszał zarzuty sprowadzania do RP znacznej ilości środków odurzających. 20 grudnia 2019 roku

Narkotyki z Hiszpanii miały trafić do Polski

Sąd Okręgowy w Poznaniu wymierzył mu karę trzech lat pozbawienia wolności. W toku śledztwa funkcjonariusze W-MOSG ustalili, że 35-latek nie jest jedynym uczestnikiem dostawy narkotyków z Hiszpanii. Kolejną osobą zamieszaną w przemyt jest 44-latek, mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Mężczyzna został zatrzymany 18 lutego br. Usłyszał zarzuty nabywania i sprowadzania około 60 kg substancji odurzających z Hiszpanii do Polski, wartych ponad 2 mln. zł. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 3 do 15.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy – koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.