Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Obywatelom Chin podrabiała dokumenty legalizujące ich pobyt w Polsce.

 Obywatelom Chin podrabiała dokumenty legalizujące ich pobyt w Polsce. fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyli postępowanie karne prowadzone od 2018 roku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn - Południe. W minionych dniach lutego br. do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 44 - letniej kobiecie. Polka podrabiała dokumenty legalizujące pobyt i pracę cudzoziemcom.

Organizatorka tego przestępczego procederu jest mieszkanką Olsztyna. W latach 2017 - 2018 podrobiła dokumenty legalizujące pobyt czasowy i pracę 15 obywatelom Chin. W oświadczeniach o zamieszkaniu, zezwoleniach na pobyt czasowy, umowach o pracę fałszowała podpisy. Następnie takimi dokumentami posługiwała się, jako autentycznymi w Warmińsko - Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. W toku dochodzenia funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli dokumenty świadczące o tym, że 44 - letnia kobieta pomagała Chińczykom uzyskać pobyty czasowe i pracę w Polsce. Podczas przesłuchania podejrzana tłumaczyła funkcjonariuszom SG, że otrzymywała od cudzoziemców drobne upominki za „okazaną pomoc”.

Organizatorce nielegalnej migracji grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

 

Informacja i zdjęcia: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy WMOSG

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.