Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Strażacy usuwali skutki porywistych wiatrów – raport sztumskich służb mundurowych.

Strażacy usuwali skutki porywistych wiatrów – raport sztumskich służb mundurowych. fot. pixabay
W minionym tygodniu sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do 11 interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 17 lutego br. o godz. 21.59 zastęp skierowano do Gościszewa, gdzie w przydrożnym rowie paliły się połamane części eternitu.

We wtorek, 11 lutego br. o godz. 03.17 zastęp skierowano do budynku produkcyjnego piekarni w Sztumie, gdzie jednemu z pracowników zakleszczyła się prawa ręka w maszynie do przesiewania mąki. 

Tego samego dnia o godz. 12.33 trzy zastępy pracowały w Sztumie w miejscu kolizji drogowej samochodu osobowego i ciągnika siodłowego. Nie było poszkodowanych osób.

Jeszcze tego dnia o godz. 15.29 zastęp skierowano do miejscowości Tywęzy, gdzie wskutek silnego wiatru złamało się drzewo i zablokowało pas drogi powiatowej.

Również tego dnia o godz. 15.33 dwa zastępy w Dzierzgoniu walczyły z zerwaną blachą o pow. około 3 m² na szczycie dachu budynku gospodarczego.

W środę, 19 lutego br. o godz. 22.28 strażacy w Dzierzgoniu pojechali do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym, ponieważ właścicielowi włączyła się czujka CO i gazu wybuchowego. Zgłaszający twierdził, że w kuchni czuł zapach gazu.

W czwartek, 20 lutego br. o godz.14.24  zastęp skierowano do Gościszewa, gdzie paliło się przydrożne drzewo.

W piątek, 21 lutego br. o godz. 19.49 strażacy pojechali do miejscowości Piekło, gdzie karetka pogotowia utknęła w grząskim terenie nie mogąc wyjechać.

W sobotę, 22 lutego br. o godz. 13.32 zastęp skierowano do miejscowości Folwark, gdzie na drodze wojewódzkiej 519 w poprzek drogi leżało drzewo blokujące ją w obu kierunkach.

Tego samego dnia o godz. 20.41 strażacy zabezpieczali lądowisko w Starym Targu.

W niedzielę, 23 lutego br. o godz. 08.08 zastęp skierowano do miejscowości Kołoząb, gdzie na jednym pasie ruchu leżała złamana gałąź, a 100 m dalej wiatr przewrócił na jezdnię znak drogowy.

 

Informacje przekazał mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.