imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejne sukcesy malborskich hokeistów.

Kolejne sukcesy malborskich hokeistów. fot. UKS Bombek
W miniony weekend zawodnicy UKS Bombek SP3 rozegrali dwa mecze w ramach Ligi KPOZHL w kategorii żak młodszy (U12) przeciwko ŁKH w Łodzi. Obydwa mecze wygrali.

Mali hokeiści mecze rozegrali 29 lutego br. i 1 marca br. Obydwa mecze zwyciężyli - 6:4 w sobotę i 6:5 w niedzielę. Bramki dla zawodników z Malborka strzelili: Patryk Wojciechowski - 2, Dominik Antys, Filip Kujawa, Justyna Adamczyk, Nikodem Żwirek, Bartosz Dobrzyński - 4 , Franek Łaszkiewicz oraz Marcel Sarnowski. W składzie Bombka zagrali również: Miłosz Krupa, Mariusz Muczeński, Hubert Błażewicz, Szymon Maszaro, Mateusz Kolitz, Krzysztof Ciesielski i Aleks Jóźwiak.

Kolejne mecze rozegrane zostaną 7 i 8 marca br. przeciwko WTH Wrocław, a 22 i 23 marca br. mecze z Legią Warszawa.

Żak starszy (U14) również rozgrywał w miniony weekend mecze ligowe w Łodzi. Po zaciętym meczu w sobotę, 29 lutego br. mimo przewagi i prowadzenia, zaledwie na dwie minuty przed końcem zespół ŁKH doprowadził do remisu, a później strzelił zwycięską bramkę i mecz zakończył się wynikiem 5:4 dla gospodarzy. Następnego dnia zabrakło koncentracji i siły w trzeciej tercji meczu, w którym łodzianie strzelili 11 bramek tracąc tylko 2. W drużynie UKS Wikingowie Elbląg zagrała czwórka zawodników UKS Bombek SP3: Michał Muczeński 2 bramki, Wojtek Czerniewski, Michał Król i Cyprian Rabażyński.

Na malborskim lodowisku w dniach 14 – 15 marca br. rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie dla dzieci. Prócz drużyn z Malborka, udział zapowiedziały zespoły z Elbląga, Gdańska, Gdyni, Poznania, a także z Madrytu.

Informacja i zdjęcia: UKS Bombek