Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

ZSP3 w Malborku wyróżniony przez Polską Fundację im. Roberta Schumana.

ZSP3 w Malborku wyróżniony przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. fot. ZSP3 Malbork
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku udowodnili, że nie jest im obojętna przyszłość i losy naszej planety. Okazało się również, że ciężka praca zawsze się opłaca. Za działania prowadzone w ramach konkursu „Klimat to przyszłość” organizowanego przez Fundację Schumana, szkoła została wyróżniona, jako jedna z 18 szkół w Polsce.

Przypomnijmy, że uczniowie klas 2HT oraz 3Lb, pod kierunkiem Ilony Rażewskiej, nauczyciela biologii i geografii, prowadzili szereg działań konkursowych pogłębiających świadomość ekologiczną. Przygotowali kreatywne i oddziałujące na wyobraźnię eko - plakaty, przeprowadzili ankietę dotyczącą świadomości ekologicznej uczniów ZSP3 oraz wybrali się do zaprzyjaźnionego przedszkola, aby porozmawiać z najmłodszymi o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Efekty ich pracy zostały zaprezentowane zarówno w szkole, jak i w lokalnych mediach.

Wszystkie te, jakże przyjemne i pożyteczne działania zostały docenione przez jury konkursowe z Fundacji Schumana. Na stronie internetowej Fundacji możemy przeczytać:

Musimy przyznać, że jesteśmy pod dużym wrażeniem wszystkich relacji z lekcji przeprowadzonych według naszego scenariusza, jaki i waszych własnych inicjatyw i projektów stworzonych w ramach konkursu, na rzecz ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi. To fantastyczne, że mamy w kraju tyle zaangażowanych młodych ludzi z wieloma wspaniałymi pomysłami!”

Z możliwości udziału w konkursie oraz z wyróżnienia, jakim jest zaproszenie do udziału w Paradzie Schumana w maju, cieszą się przede wszystkim uczniowie. Jak powiedzieli uczestnicy - „To był bardzo pracowity dla nas okres, ale czujemy ogromną satysfakcję. Wiemy, że to nie koniec naszych działań, bo o przyrodę, szczególnie w najbliższym otoczeniu, należy dbać nie tylko od czasu do czasu. „Klimat to przyszłość”, nie tylko hasło konkursowe…”.

 

Informacja i zdjęcia: ZSP3 Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.