Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

V edycja programu Lokal na start za złotówkę

  • Wydanie nr 272/2020
  • 12 marca 2020, 09:40
  • Aleksandra Strug Gdańskie Nieruchomości
  • Wiadomości
V edycja programu Lokal na start za złotówkę fot. zdjęcie poglądowe
Rusza kolejna edycja gdańskiego programu Lokal na start za złotówkę, którego realizatorem są Gdańskie Nieruchomości. Program, ma na celu wsparcie osób rozpoczynających prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Oferta miasta adresowana jest do osób, które rozpoczęły działalność w okresie do 12 miesięcy poprzedzających złożenie oferty w konkursie. Będą one mogły wynająć lokal od miasta na preferencyjnych warunkach.

Oferta programu Lokal na start za złotówkę w pierwszej kolejności kierowana jest do osób, które rozpoczęły działalność w ostatnim roku. Jednak daje także możliwość wsparcia przedsiębiorców z nieco dłuższym stażem, będą oni mogli skorzystać z oferty jeśli lokale nie znajdą najemców wśród osób dopiero rozpoczynających dzialalność.

W ramach programu stawka najmu 1m2 w pierwszym roku prowadzenia działalności wynosi jedynie złotówkę. W drugim będzie to 40% stawki oferowanej przez przedsiębiorcę w konkursie, w trzecim natomiast, opłata za wynajem wyniesie 70% tej stawki. Po upływie trzech lat obowiązywać zacznie pełna stawka czynszu. Dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność 2 lata, stawka za najem w pierwszym roku wyniesie 40% stawki zaoferowanej w konkursie. W drugim roku będzie to 70%, a pełna stawka za wynajem będzie obowiązywała od trzeciego roku. Dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes 3 lata, przewidziano ulgę za pierwszy rok, kiedy to zapłacą 70% stawki zaproponowanej w ofercie. Po roku, będzie obowiązywała pełna stawka.

Zaoszczędzone dzięki uldze środki finansowe przeznaczyć można na dostosowanie lokalu do własnych potrzeb, promocję i reklamę swojej działalności czy zakup wyposażenia i narzędzi niezbędnych do wykonywania pracy.
To już 5 edycja programu, w ramach którego kolejnych kilkunastu przedsiębiorców rozpocznie działalność wynajmując lokal użytkowy na preferencyjnych warunkach.

Aktualny wykaz lokali dostępnych w ramach programu:

ul. Na Zaspę 55-56

ul. Siennicka 10A

ul. Miszewskiego 17 pom. 201

Oferty najmu lokalu użytkowego, w ramach programu kierować należy do Gdańskich Nieruchomości. Na dokumenty czekamy do 31 marca, do godz. 15.00, w siedzibie Działu Nieruchomości, przy ul. Dyrekcyjnej 6A w Gdańsku (kancelaria I piętro).

Aleksandra Strug Gdańskie Nieruchomości
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.