Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Marszałek Województwa Pomorskiego zakażony koronawirusem.

Marszałek Województwa Pomorskiego zakażony koronawirusem. fot. Fb Mieczysław Struk
W sobotni wieczór, 28 marca br. na swoim profilu społecznościowym Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego poinformował, że jest zarażony wirusem COVID-19.

W komunikacie Marszałka czytamy:

Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie. Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS nie bagatelizowałem ich i od zeszłego tygodnia ograniczyłem do minimum swoją aktywność publiczną i większość zadań realizowałem w trybie zdalnym.
Dziś, po otrzymaniu wyników, zostałem objęty obowiązkową izolacją domową i będę pełnił obowiązki Marszałka Województwa Pomorskiego na zasadach obowiązujących w Urzędzie Marszałkowskim w formie tak zwanej pracy zdalnej, przy wykorzystaniu środków komunikacji telefonicznej i internetowej. Na moja żonę został nałożony obowiązek kwarantanny domowej. Czekam na wytyczne inspekcji sanitarnej dotyczące objęcia kwarantanną innych osób – szczególnie moich najbliższych współpracowników z Urzędu Marszałkowskiego. W porozumieniu z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego ustaliliśmy, że zgodnie z życzeniem większości Radnych, a szczególnie Przewodniczącego Klubu Radnych PiS, zwołana na poniedziałek Sesja została odwołana i odbędzie się w trybie zdalnym w możliwie najszybszym terminie. Raz jeszcze mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas”.

 

 

Informacja: Fb Mieczysław Struk

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 30.03.2020, 14:26
Ps. wierzycie w to że przy tak łatwym zarażeniu się tym wirusem i przy dzisiejszej globalizacji świata od pierwszych przypadków w chinach - listopad grudzień dopiero w lutym-marcu pojawiło się to w europie? samoloty latały, Chińczycy zamek odwiedzali.
Gość
Gość 30.03.2020, 14:23
taka ważna persona i co? nie izolowała się? czy raczej kolejny morał że pewnie mamy to w tysiącach tylko nie robiliśmy testów. miesiąc temu chory to był chory kto to sprawdzał?
x
x 30.03.2020, 11:14
No i co? taki sam człowiek jak i inny, najmniej ludzi to obchodzi