Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożary i działania w cieniu koronawirusa – raport sztumskich służb mundurowych.

Pożary i działania w cieniu koronawirusa – raport sztumskich służb mundurowych. fot. pixabay
W ostatnich dwóch tygodniach sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do 27 interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 23 marca br. o godzinie 14.32 zastęp skierowano do miejscowości Bukowo, gdzie przy drodze paliło się około 1000 m² suchej trawy.

Tego samego dnia o godzinie 20.55 pięć zastępów gasiło pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym przy ulicy Reja w Sztumie.

Również tego dnia o godzinie 21.02 zastęp gasił pożar śmieci w wolno stojącym śmietniku przy ulicy Reja w Sztumie.

 

 

W czwartek, 26 marca br. o godzinie 01.30 zastęp skierowano do Sztumu, gdzie na ulicy Sienkiewicza palił się śmietnik wolno stojący z tworzywa sztucznego i tapczan znajdujący się obok.

Również tego dnia o godzinie 17.14 zastęp skierowano do Sztumu, gdzie w parku miejskim przy ulicy Kochanowskiego na nieużytku za amfiteatrem paliły się śmieci i trawa.

Jeszcze tego dnia o godzinie 18.11 dwa zastępy pojechały do Gościszewa, gdzie na nieużytkach rolnych paliła się trzcina i trawa.

Tego również dnia o godzinie 20.37 dwa zastępy skierowano do Nowej Wsi, gdzie około 250 metrów od drogi paliły się 3 drzewa oraz trzcina na nieużytkach rolnych.

 

 

Od piątku, 27 marca br. do niedzieli, 29 marca br. strażacy objeżdżali teren działań, nadając komunikaty ostrzegające mieszkańców o pozostanie w domu w związku z zagrożeniem koronawirusem.

W piątek, 27 marca br. o godzinie 12.08 zastęp skierowano do Sztumu na ulicę Jagiełły, gdzie przy budynku wielorodzinnym zwisała nad chodnikiem wiatrownica, która stwarzała zagrożenie dla poruszających się pieszych.

Również tego dnia o godzinie 14.05 trzy zastępy pracowały przy wypadku drogowym, do którego doszło w Sztumie. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe marki VW Passat i Renault Megane Scenic.

Jeszcze tego dnia o godzinie 16.05 zastęp skierowano do miejscowości Nowy Folwark, gdzie w wielorodzinnym budynku 3 kondygnacyjnym paliła się sadza w przewodzie kominowym.

Tego samego dnia o godzinie 21.29 w miejscowości Zakręty strażacy usuwali powalone drzewo na drodze wojewódzkiej 515 blokujące całkowicie przejazd.

Tego również dnia o godzinie 22.20 dwa zastępy gasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w wielorodzinnym budynku 3 kondygnacyjnym przy ulicy Jasnej w Mikołajkach Pomorskich.

 

 

W poniedziałek, 30 marca br. o godzinie 11.32 pięć zastępów gasiło pożar poddasza nieużytkowego w parterowym budynku jednorodzinnym w miejscowości Koślinka.

Tego dnia o godzinie 14.30 zastęp skierowano do Gościszewa, gdzie nad drogą powiatową, na wysokości około 10 m znajdowała się złamana niewielka gałąź zahaczona o sąsiednie.

Również tego dnia o godzinie 14.49 dwa zastępy skierowano do Mikołajek Pomorskich, gdzie mieszkanka jednego z budynków jednorodzinnych przy ulicy Cichej, 73 – letnia kobieta poinformowała o wyczuwalnym w jej mieszkaniu zapachu gazu. Kobieta zakręciła butlę gazową i przewietrzyła mieszkanie, jednak po wystąpieniu bólu głowy zgłosiła zdarzenie służbom ratunkowym.

 

 

 

We wtorek, 31 marca br. o godzinie 18.04 strażacy wezwani zostali do Sztumskiego Pola, gdzie w budynku wielorodzinnym przy ulicy Żeromskiego paliła się sadza w przewodzie kominowym.

W piątek, 3 kwietnia br. o godzinie 23.01 strażacy gasili pożar około 4 m² śmieci, pozostałości roślinnych znajdujących się w pobliżu garaży we wsi Postolin.

W sobotę, 4 kwietnia br. o godzinie 14.05 zastęp skierowano do wsi Poliksy, gdzie na poboczu drogi wojewódzkiej nr 515 z wnętrza wolno stojącego drzewa wydobywał się dym.

Tego samego dnia o godzinie 18.07 trzy zastępy skierowano do miejscowości Dworek, gdzie na drodze powiatowej nr 3114G na odcinku około 350 m i szerokości około 1 m znajdowała się plama substancji ropopochodnej.

 

 

 

W niedzielę, 5 kwietnia br. o godzinie 05.38 strażacy skierowani zostali do Sztumu na ulicę Kościuszki, gdzie przy remontowanym budynku PKP z wolno stojącego metalowego śmietnika wydobywał się gęsty dym.

Również tego dnia o godzinie 21.36 trzy zastępy skierowano do miejscowości Cieszymowo, gdzie samochód osobowy marki Opel Zafira uderzył czołowo w przydrożne drzewo i znajdował się poza jezdnią.

Jeszcze tego dnia o godzinie 21.58 strażacy gasili pożar śmietnika z tworzywa sztucznego (kontener 600 l) stojącego przy ulicy Elbląskiej w Dzierzgoniu.


 

 

 


 

Informacje przekazał mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.