Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

AKTUALIZACJA. Handel kwitnie, pomimo epidemii koronawirusa.

AKTUALIZACJA. Handel kwitnie, pomimo epidemii koronawirusa. fot. Widz TvMalbork.pl
Z dniem 16 marca 2020 r. weszło w życie Zarządzenie Burmistrza Miasta Malborka, którym podjął decyzję o zamknięciu Targowiska Miejskiego do odwołania. Od 1 kwietnia br. rząd polski wprowadził kolejne obostrzenia zasad dotyczących naszego życia publicznego, w tym m.in. dotyczących gromadzenia się. Jednak dzisiejsze widoki z malborskiego rynku szokują i przeczą jakimkolwiek zasadom zaostrzenia ograniczeń wprowadzonych zaledwie kilka dni temu.

AKTUALIZACJA  7 kwietnia br. godz. 15.13

"W związku ze stanem epidemii w Polsce policjanci systematycznie monitorowali sytuację w rejonie targowiska miejskiego w Malborku. W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyło się spotkanie z administratorem placu targowego, na którym pouczono go jakie ciążą na nim obowiązki w związku z wprowadzonymi obostrzeniami. Poinformowano administratora, że w przypadku niespełnienia wymagań policjanci sporządzą dokumentację do służb sanitarnych, które mogą nałożyć grzywnę nawet do 30 tys. złotych. Zarządca został również zobligowany, aby monitorował ruch na placu targowym, a w razie zaistnienia jakiegokolwiek problemu, zgłaszał interwencje.

Dziś w rejon rynku, decyzją komendanta, skierowano policjantów, którzy pełniąc służbę w posterunku stałym nadzorowali to co dzieje się na targowisku. Do tego nadzoru zostali również zadysponowani strażnicy miejscy. Funkcjonariusze rozmawiali zarówno z klientami, jak i sprzedawcami o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Na miejscu policjanci ustalili, że administrator wydzielił 40 stoisk handlowych oraz wyznaczył jedno wejście na ten teren i osobę odpowiedzialną za kierowanie ruchem na placu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na terenie targowiska czy bazaru może przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba punktów handlowych pomnożona przez 3. Funkcjonariusze stwierdzili, że na placu targowym nie przebywa więcej niż 120 osób i nie doszło do złamania prawa".

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 


 

Zarówno zdjęcia, jak i nagranie dostaliśmy od naszych widzów. Na załączonych obrazkach widoczna jest najbardziej zagrożona zakażeniem koronawirusem grupa seniorów 65+. Ludzie! Naprawdę do was nie dociera powaga sytuacji, w której znalazł się cały świat? W Malborku działają wolontariusze, którzy z chęcią pomogą w załatwieniu najważniejszych potrzeb, w tym zrobienie zakupów. Czy działania naszej służby zdrowia i poświęcenie jej pracowników w walce z epidemią nic dla was nie znaczy? Opamiętajcie się! Do dzisiaj nie mamy w powiecie malborskim przypadku zakażenia, ale patrząc na waszą ignorancję można spodziewać się zmian w statystykach. Nie dbacie o swoje zdrowie? Wasza sprawa, ale pamiętajcie o naszym zdrowiu. Nie mieszkacie w Malborku sami!

 

 

Zawsze powtarzano nam, że przykład trzeba brać od starszych. W tym konkretnym przypadku nie jesteście dla nikogo autorytetem.

 

 

 

Wszystkie służby medyczne, ratunkowe i porządkowe apelują – Bądź Mądry, zostań w domu! To również tyczy się ciebie, seniorze 65+.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
W
W 09.04.2020, 10:15
Nie wychodżcie z domu a jak już musicie to jak ktoś zacznie kaszleć zejdziecie z chodnika na pobocze uklęknijcie i czekajcie na zgon i obowiązkowo wystawcie trójkąt ostrzegawczy minimum 3m
mieszkaniec
mieszkaniec 08.04.2020, 14:32
Naturalna selekcja
dana
dana 07.04.2020, 17:47
głupota ludzka nie zna granic . Pewnie gdyby nie poszli na targowisko to by była tragedia dla niektórych. seniorzy myślą że życie już przeżyli i mają to w d...e . ogarnijcie się emeryci - inni chcą żyć !!!!!
Profesor
Profesor 07.04.2020, 16:24
Rząd nie zamknął targowiska. Co robi burmistrz miasta? nic!!! Jeżeli seniorzy wybierają zakupy na targowisku to lepiej niż mieliby kupawać w supermarkecie. Wstyd potraficie tylko szczuć i trzymać się waładzy. Wstyd dla Malborka. Dlaczeko tv malbork pokazuje twarze w fimlie przecież jest RODO . Ja nie wyraziłem na to zgody napewno pójdę z tym do Sądu.
Bez jaj...
Bez jaj... 07.04.2020, 16:28 (odpowiedź do Profesor)
Ta... pójdziesz...ha ha ha nie strasz nie strasz bo się zesr...asz
Malomiasteczkowicz
Malomiasteczkowicz 07.04.2020, 15:06
Statystyka która podała policja na 1 stanowisko przypadało 2 osoby poza tym lekarze wręcz mówią zakupy na wolnym powietrzu nie są tak niebezpieczne niż w sklepach
Krzyżak
Krzyżak 07.04.2020, 16:25 (odpowiedź do Malomiasteczkowicz)
Co ty bierzesz...? Bierz pół! Zobacz chlew na rynku A zalecenia przestrzegane przy marketach !!!!
Malomiasteczkowicz
Malomiasteczkowicz 07.04.2020, 17:34 (odpowiedź do Krzyżak)
Ten chlew jak nazywasz to nie jest tym czym dotykanie przez kupujących wszystkie co na półkach marketu tam masz dopiero wylęgarnie