Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

WFOŚiGW w Gdańsku w walce z COVID-19.

  • Wydanie nr 273/2020
  • 16 kwietnia 2020, 08:26
  • WFOŚiGW w Gdańsku
  • Wiadomości
WFOŚiGW w Gdańsku w walce z COVID-19. fot. WFOŚiGW w Gdańsku
40 tys. zł dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku na utylizację zużytych ubrań, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku włącza się w ogólnopolską akcję pomocy szpitalom walczącym z epidemią. Inicjatywie patronuje Ministerstwo Klimatu i Agencja Rezerw Materiałowych.

 

WFOŚiGW w Gdańsku przekaże wsparcie finansowe na unieszkodliwianie skażonych odpadów medycznych. Maseczki, kombinezony ochronne wykorzystywane przez pracowników służby zdrowia muszą być zagospodarowane w bezpieczny sposób. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, salowe, cały personel medyczny jest na pierwszej linii frontu walki z Covid -19. Walczą o zdrowie i życie pacjentów narażając swoje własne. Wszelkie inicjatywy pozwalające uchronić medyków przed zakażeniem są bezcenne. Bardzo dziękuję prezesowi Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku za przekazanie środków finansowych na bezpieczną utylizację odpadów medycznych. Dzięki temu dbamy o bezpieczeństwo służb medycznych oraz o środowisko – podkreślił wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

 

 

 

Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom, które mają styczność z odpadami medycznymi. Bezpieczna utylizacja ubrań ochronnych i maseczek to obecnie bardzo istotne zadanie. Zadeklarowaliśmy, że przekażemy 40 000 zł dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Chcemy pomóc lekarzom, ratownikom i personelowi medycznemu. Wszystkim tym, którzy wykonują pełną poświęcenia pracę, opiekując się osobami chorymi na Covid-19. Zawsze towarzyszyło nam hasło: Dla ludzi i środowiska. I zgodnie z nim realizujemy od lat nasze zadania. Dbamy o środowisko, ale nie zapominamy też o ludziach – dodaje Marcin Osowski – prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

 

 

 

7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku przekwalifikowany został na szpital zakaźny do walki z koronawirusem. Wszelkie wsparcie finansowe jest dla nas bardzo cenne. Liczba odpadów medycznych, tj. kombinezony, maseczki, pojemniki stale rośnie. W lutym, jeszcze przed epidemią, takich odpadów mieliśmy 3,2 tony, teraz – 5 ton – twierdzi kmdr dr n.med. Dariusz Juszczak – komendant 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku.

 

 

 

 

Do ogólnopolskiej akcji pomocy szpitalom włączyły się wszystkie Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W sumie 16 Funduszy przekaże 3,27 mln zł na utylizację odzieży wykorzystywanej podczas opieki nad chorymi na koronawirusa.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: Urszula Pakulska, Starszy Inspektor WFOŚiGW w Gdańsku

 

WFOŚiGW w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.