Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Złamali kwarantannę, bo zakupy były ważniejsze.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 23 kwietnia 2020, 09:48
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Złamali kwarantannę, bo zakupy były ważniejsze. fot. sztum.policja.gov.pl
We wtorek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie sprawdzając adresy osób objętych kwarantanną ujawnili dwóch mężczyzn, którzy złamali zakaz zbiorowej kwarantanny i samochodem pojechali na zakupy. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grożą im teraz poważne konsekwencje.

 

Każdego dnia policjanci sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek i pozostają w miejscu zamieszkania. W zakresie tym funkcjonariusze współpracują z służbami sanitarnymi. W przypadku stwierdzania nieprawidłowości mundurowi będą wyciągać konsekwencje.

 

 

 

We wtorek, 21 kwietnia br. policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie dokonując sprawdzeń ujawnili przypadek dwóch mężczyzn, którzy przebywając w miejscu zbiorowej kwarantanny, samowolnie ją opuścili i pojechali samochodem na zakupy. Mundurowi szybko namierzyli osobowego forda, którym miało podróżować dwóch mężczyzn. Pojazd zatrzymano do kontroli. Mieszkańcy powiatu sztumskiego 21-latek oraz 49-latek przyznali się, że złamali obowiązek nakazu przebywania w ośrodku zbiorowej kwarantanny, bo chcieli pojechać na zakupy. Policjanci poinformowali osoby o konsekwencjach prawnych, wynikających z kodeksu wykroczeń. Mężczyźni w asyście funkcjonariuszy powrócili do swojego miejsca przebywania.

 

 

 

Za złamanie kwarantanny zgodnie z nowymi przepisami grozi kara grzywny od 5 tys. do 30 tys. złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie stosują się do zaleceń, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną, wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Kara może być jednak dotkliwsza, jeżeli prokurator oceni, że ktoś swoim zachowaniem naraził zdrowie i życie innych ludzi. Za to zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: sztum.policja.gov.pl

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zak
Zak 23.04.2020, 22:15
Dokładnie nikt się nie interesuje czy ludzią coś brakuje. Takim osobą powinna być przydzielona jakąś osoba z urzędu , która po pierwsze sprawdza czy są na kwarantannie a po drugie robi zakupy itp.
Malborczyk
Malborczyk 23.04.2020, 10:53
W domu siedzieć z głodu paść a może policjanci zainteresowali by się czy osobą na kwarantannie nie zabrakło pożywienia lub innych rzeczy pierwszej potrzeby przecież pojechali na zakupy czyli czegoś zabrakło a pomocy nie dostali jeśli wybrali się sami. Sam przebywam na kwarantannie więc wiem jakie jest podejście służb jeśli czegoś zabraknie nawet leków prędzej człowiek umrze niż dostanie pomoc. A za opuszczenia miejsca kwarantanny do 30 tysięcy kary śmiechu warte.
Emeryt
Emeryt 23.04.2020, 10:03
....................................w ramach pomocy ekumenicznej przekaże 3 pakiety wyborcze /mój, żony i córki studentki/ rodzinie wielodzietnej bezinteresownie.