Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tydzień pod znakiem gaszenia pożarów – raport sztumskich służb mundurowych.

Tydzień pod znakiem gaszenia pożarów – raport sztumskich służb mundurowych. fot. pixabay
W ostatnim tygodniu sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do 24 interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 20 kwietnia br. o godzinie 11.09 zastęp skierowano do Sztumu, gdzie przy ulicy Reja paliły się śmieci w śmietniku. Pożar nie stanowił zagrożenia dla innych obiektów.

Tego samego dnia o godzinie 14.07 trzy zastępy gasiły pożar trzciny o powierzchni około 0,5 ha na nieużytku przy jeziorze Dąbrówka w miejscowości Koślinka.

Również tego dnia o godzinie 18.59 strażacy dostarczyli maseczki ochronne mieszkańcom wsi Bągart.

W dniach 20 – 23 kwietnia br. strażacy skontrolowali i dopompowali namiot polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

 

 

 

 

 

We wtorek, 21 kwietnia br. o godzinie 15.26 zastęp zadysponowano do Sztumu, gdzie przy ulicy Sienkiewicza paliła się trawa na nieużytkach. Pożarem objęte było około 150 m².

Tego samego dnia o godzinie 20.37 zastęp skierowano do miejscowości Górki, gdzie w jednym z mieszkań w budynku jednorodzinnym miał przebywać starszy mężczyzna, który nie dawał oznak życia.

Również tego dnia o godzinie 22.40 zastęp zadysponowano do miejscowości Zielonki, gdzie paliło się około 500 m² suchej trawy na nieużytkach.

 

 

 

 

W środę, 22 kwietnia br. o godzinie 00.11 cztery zastępy w miejscowości Sztumskie Pole przy ulicy Długiej gasiły pożar około 20-30 sztuk balotów siana na skraju lasu.

Tego samego dnia o godzinie 21.37 zastęp zadysponowano do miejscowości Zajezierze, gdzie palił się balot siana i kilka metrów kwadratowych trawy wokół niego.

W czwartek, 23 kwietnia br. o godzinie 01.22 cztery zastępy gasiły pożar drzwi wejściowych do wielorodzinnej kamienicy trzykondygnacyjnej przy ulicy Nad Jeziorem w Sztumie.

 

 

 

 

W piątek, 24 kwietnia br. o godzinie 10.14 trzy zastępy skierowano do Mikołajek Pomorskich, gdzie w budynku jednorodzinnym przy ulicy Kościuszki rodzina znalazła nieprzytomnego 61- letniego mężczyznę.

Tego samego dnia o godzinie 20.15 dwa zastępy gasiły pożar około 9 m² suchej trawy przy drodze w miejscowości Bągart.

Również tego dnia o godzinie 20.58 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Polaszki, gdzie paliły się belki stropowe i śmieci w jednym z pomieszczeń spalonego w wcześniejszych pożarach budynku mieszkalnego.

 

 

 

 

 

W sobotę, 25 kwietnia br. o godzinie 09.07 strażacy rozwozili maseczki dla mieszkańców gminy Dzierzgoń.

Tego dnia o godzinie 21.03 pięć zastępów gasiło pożar ściółki leśnej w młodniku sosnowym o powierzchni około 0,5 hektara w miejscowości Mortąg.

Jeszcze tego dnia o godzinie 20.55 jeden zastęp skierowano do miejscowości Lipiec, gdzie paliło się pojedyncze drzewo przy drodze gminnej między miejscowościami Lipiec a Pudłowiec. Policja była na miejscu.

W niedzielę, 26 kwietnia br. o godzinie 22.04 dwa zastępy gasiły w miejscowości Milikowo pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego.

 

 

 

 

 

Informacje przekazał mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.