Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowca bez prawka i pod wpływem narkotyków. Odpowie także za ich posiadanie.

  • Wydanie nr 223/2020
  • 30 kwietnia 2020, 15:44
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Kierowca bez prawka i pod wpływem narkotyków. Odpowie także za ich posiadanie. fot. KPP Malbork
Policjanci z posterunku w Starym Polu zatrzymali 23-letniego kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd bez prawa jazdy i pod wpływem środków odurzających oraz posiadał w samochodzie narkotyki. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli ponad 700 gramów środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za prowadzenie auta pod wpływem środka odurzającego grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za posiadanie znacznej ilości środków odurzających nawet do 10 lat więzienia. 23-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Sąd przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt.

 

We wtorek, 28 kwietnia br. przed południem policjanci z posterunku w Starym Polu patrolując podległy rejon, zauważyli volkswagena, którym kierował młody mieszkaniec gminy. Dzielnicowy wiedząc, że znany mu 23-latek nie posiada prawa jazdy, natychmiast podjął decyzję o zatrzymaniu go do kontroli. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach funkcjonariusze potwierdzili, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami.

 

 

 

 

 

Przeprowadzone przez mundurowych badania wykazały, że młodzieniec jest trzeźwy, ale pod wpływem amfetaminy. Funkcjonariusze przeszukali 23-latka i jego samochód. W jego ubraniu znaleźli pudełko z zawiniątkami z białym proszkiem i suszem roślinnym. Kolejne pudełka z podobną zawartością ujawnili pod fotelem pasażera i w bagażniku auta. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci w pomieszczeniu gospodarczym, w specjalnie przygotowanej skrytce, znaleźli słoik z białym proszkiem oraz pudełko z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to prawie 700 gramów amfetaminy i 50 gramów marihuany.

 

 

 

 

 

W środę, 29 kwietnia br. zatrzymany usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków nawet do 10 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. W czwartek. 30 kwietnia br. rano sąd zastosował wobec 23-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące.

 

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.