Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nie było z nim kontaktu przez kilka dni. Mężczyzna zlekceważył kwarantannę.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 1 maja 2020, 10:16
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Nie było z nim kontaktu przez kilka dni. Mężczyzna zlekceważył kwarantannę. fot. pixabay
We wtorek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie sprawdzając adresy osób objętych kwarantanną wykryli mężczyznę, który 23 kwietnia br. opuścił miejsce kwarantanny. Przez kilka dni z mieszkańcem powiatu sztumskiego nie było kontaktu.

 

Każdego dnia policjanci sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek i pozostają w miejscu zamieszkania. W zakresie tym funkcjonariusze współpracują z służbami sanitarnymi. W przypadku stwierdzania nieprawidłowości mundurowi będą wyciągać surowe konsekwencje.

 

 

 

 

 

 

We wtorek, 28 kwietnia br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie dokonując sprawdzeń osób objętych kwarantanną wykryli mężczyznę, który w czwartek, 23 kwietnia br. opuścił miejsce kwarantanny. Od tego czasu z mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Telefon był wyłączony, a w mieszkaniu w którym powinien odbywać kwarantannę, była jego konkubina, która również jest objęta kwarantanną. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec powiatu sztumskiego, pomimo nakazu przebywania w kwarantannie, był wcześniej wielokrotnie widziany wieczorem jak chodził do sklepu. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie funkcjonariusze poinformowali 58-latka o konsekwencjach prawnych wynikających z kodeksu wykroczeń. Mężczyzna powrócił do miejsca odbywania kwarantanny. Wobec niego toczy się postępowanie administracyjne przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

 

 

 

 

 

 

Za nieprzestrzeganie kwarantanny zgodnie z nowymi przepisami grozi kara grzywny od 5 tys. do 30 tys. złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie stosują się do zaleceń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną, wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Kara może być jednak dotkliwsza, jeżeli prokurator oceni, że ktoś swoim zachowaniem naraził zdrowie i życie innych ludzi. Za to zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

 

Informacja: KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sztum
Sztum 01.05.2020, 11:39
Człowiek nie wielbłąd - napić się musi.