Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

6 – letni Kacper z Malborka uratował swoją mamę.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 4 maja 2020, 11:51
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
6 – letni Kacper z Malborka uratował swoją mamę. fot. KPP Malbork
Szef malborskiej policji uhonorował małego mieszkańca Malborka. 6-letni Kacper uratował życie swojej mamie. Chłopiec zadzwonił na numer 112, kiedy kobieta straciła przytomność. Dzięki temu służby mogły na czas udzielić pomocy 37-latce.

 

W niedzielę, 26 kwietnia br. około godziny 21 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, że 6-letnie dziecko zgłasza, że jest samo w domu z nieprzytomną mamą. Natychmiast pod wskazany adres przyjechali policjanci i pogotowie ratunkowe. Na miejscu zastali małego Kacpra i jego leżącą na podłodze mamę. Okazało się, że 37-latka ma problemy kardiologiczne. Ratownicy zabrali kobietę do szpitala. Policjanci ustalili, że kiedy mama zemdlała, 6-latek był z nią sam w domu. Kiedy nie mógł skontaktować się z tatą, w telefonie wybrał numer 112.

 

 

 

 

 

Mam 6 lat, jestem Kacper”.

„Mama ciągle mdleje, leży na podłodze. (…) Mam 6 lat, jestem Kacper”. Chłopiec z niezwykłym opanowaniem i rozsądkiem przekazywał operatorowi WCPR-u niezbędne informacje oraz uważnie słuchał i wykonywał polecenia dyspozytorki. „Kacper przyłóż policzek, zobacz czy mama oddycha?”, „oddycha” – odpowiada chłopiec. Dzięki jego postawie służby mogły na czas udzielić pomocy 37-latce.

 

 

 

 

 

Nagroda „Dla Małego Bohatera” od Komendanta Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Malborku za wzorcowe zachowanie 6-letniego Kacpra postanowił wynagrodzić małego bohatera. Szef malborskiego garnizonu przekazał Kacprowi dyplom „DLA MAŁEGO BOHATERA” i plecak z wyposażeniem, gdyż chłopiec od września br. rozpoczyna naukę w pierwszej klasie.

 

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ktoś
Ktoś 04.05.2020, 20:48
Brawo!!!