Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wysiadły z samochodu i zginęły na A1.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 4 maja 2020, 12:50
  • pomorska.policja.gov.pl
  • Na sygnale
Wysiadły z samochodu i zginęły na A1. fot. pomorska.policja.gov.pl
Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w miniony czwartek na autostradzie A1. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że po kolizji na autostradzie dacii z oplem, z corsy stojącej na lewym pasie wysiadły dwie kobiety, w które uderzyło jadące tym samym pasem bmw. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 51 i 59-latka poniosły śmierć na miejscu. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

W czwartek, 30 kwietnia br. około godziny 22.20 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na autostradzie A1 za zjazdem Stanisławie w kierunku Gdańska. Natychmiast w tamto miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że najpierw doszło do kolizji dacii z oplem. Po zderzeniu samochodów corsa zatrzymała się na lewym pasie. Mundurowi ustalili, że z tego samochodu wysiadły dwie kobiety, które zostały potrącone przez nadjeżdżające lewym pasem autostrady bmw. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 51 i 59-latka poniosły śmierć na miejscu. Na koniec w opla uderzył jeszcze nadjeżdżający saab.

 

 

 

 

 

 

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy uczestniczący w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny samochodów, a policyjny technik wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

 

 

 

 

 


 

Policja apeluje i przypomina.

Policjanci przypominają, że w przypadku kolizji obowiązkiem uczestników jest niezwłoczne usunięcie z jezdni pojazdów biorących w nich udział. Czasami usunięcie samochodu po kolizji nie jest możliwe, wtedy obowiązkiem kierowcy jest odpowiednio oznakować miejsce zdarzenia. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej przebywać za barierą oddzielającą jezdnię od strony pobocza. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. Na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

 

 

 

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: pomorska.policja.gov.pl

 

pomorska.policja.gov.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.