Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolorowe laurki i podziękowania od dzieci dla policjantów.

  • Wydanie nr 226/2020
  • 12 maja 2020, 09:48
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Kolorowe laurki i podziękowania od dzieci dla policjantów. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Już od kilku tygodni naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach i stosują się do decyzji i zaleceń służb mundurowych. Kwarantanną też są objęci najmłodsi członkowie rodzin. Dzieci chcąc podziękować naszym policjantom za służbę, wręczały im podziękowania, rysunki oraz laurki. Za tak przepiękne prezenty funkcjonariusze bardzo dziękują.

 

Już od kilku tygodni wspólnie walczymy z koronawirusem. Naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19. Policjanci przede wszystkim sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach i stosują się do decyzji i zaleceń służb sanitarnych. Wszystkie kontrole odbywają się w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego policjantów z osobą objętą kwarantanną. Kontrolowane osoby najczęściej wyglądają przez okno lub wychodzą np. na balkon po to, by funkcjonariusze mogli je zobaczyć i potwierdzić stosowanie się do kwarantanny domowej. Podczas kontroli i rozmowy, policjanci pytają osoby kontrolowane o samopoczucie oraz czy potrzebują jakiejkolwiek pomocy.

 

 

 

 

 

 

Należy pamiętać, że kwarantanną objęci też są najmłodsi członkowie rodzin. Dzieci pomimo młodego wieku zdają sobie sprawę z tego, że w tym trudnym okresie policjanci każdego dnia narażają się dla naszego dobra. Patrolują ulice, kontrolują osoby przebywające na kwarantannie, ratują ludzkie życie, ryzykując przy tym zakażeniem. Dzieciaki postanowiły im podziękować w niezwykły sposób. Podczas służby, funkcjonariusz zajmujący się kontrolą osób przebywających na kwarantannie otrzymał podziękowania, rysunki oraz laurki przygotowane przez dzieci. Nie po raz pierwszy okazuje się, że na pozór niewielki gest może mieć naprawdę ogromne znaczenie. To nie tylko dawka uśmiechu, ale również ogromna motywacja do dalszego działania.

 

 

 

 

 

 

 

Policjanci bardzo dziękują za ten niezwykle ciepły gest.

 

 

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.