Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkańcy znaleźli niewybuchy z czasów II wojny światowej.

  • Wydanie nr 223/2020
  • 13 maja 2020, 10:07
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Mieszkańcy znaleźli niewybuchy z czasów II wojny światowej. fot. KPP Tczew
Policjanci zabezpieczyli dwa miejsca, w których znalezione zostały niewybuchy z okresu II wojny światowej. Pierwsze niebezpieczne znalezisko zostało odkryte podczas prac polowych, zaś drugie na terenie kompleksu leśnego. Mundurowi zabezpieczali miejsca odnalezienia niewybuchów do czasu przyjazdu saperów. Funkcjonariusze przypominają, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

 

Na pierwsze nietypowe znalezisko natrafiono w poniedziałek, 11 maja br. przed godziną 15. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu przez mieszkańca powiatu tczewskiego niewybuchu na terenie gminy Tczew. Funkcjonariusz ustalił, że niewybuch znaleziono podczas prac polowych w pobliżu miejscowości Wędkowy. Mundurowi natychmiast zabezpieczyli teren w obrębie niewybuchu. Policjant przeszkolony w zakresie rozpoznania minersko – pirotechnicznego ustalił, że odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski, który pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Niewybuch miał średnicę około 10 centymetrów i długość 60 centymetrów.

 

 

 

 

 

We wtorek, 12 maja br. o godzinie 8.30 tczewscy policjanci otrzymali kolejną informację o odnalezieniu przedmiotu wyglądem przypominającego niewybuch. Tym razem zaskakujący przedmiot został znaleziony podczas spaceru w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Turze (gmina Tczew). Stróże prawa natychmiast zabezpieczyli teren w obrębie niewybuchu. Odnaleziony niewybuch to kolejny pocisk artyleryjski, który miał średnicę około 7 centymetrów i długość 30 centymetrów. Odnalezione pociski artyleryjskie zostały zabezpieczone przez saperów, którzy je zneutralizują.

 

 

 

 

 

 

Policja przypomina!

Policjanci przypominają, że nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić i przenosić. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policję, bądź inne służby.

 

 

 

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.