Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ty też możesz zostać policjantem. Trwa dobór do służby w Policji.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 14 maja 2020, 13:21
  • pomorska.policja.gov.pl
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Ty też możesz zostać policjantem. Trwa dobór do służby w Policji. fot. pomorska.policja.gov.pl
Chciałbyś robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia? Komendant Główny Policji ma bardzo dobrą propozycję – możesz zostać policjantem. Praca policjanta przede wszystkim polega na służbie dla drugiego człowieka, można pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję. Dołącz do pomorskiego garnizonu Policji.

 

Służba w policji nie należy do łatwych, jednak może przynosić sporo satysfakcji. Funkcjonariusze nie tylko przeciwdziałają łamaniu prawa, ale także pomagają obywatelom w przypadku klęsk żywiołowych. Zawód policjanta jest zaliczany do tak zwanych zawodów zaufania publicznego, dlatego funkcjonariusze powinni cechować się wysokimi standardami etycznymi i moralnymi. Od kilku lat Policja cieszy się najwyższym zaufaniem społecznym, wśród najważniejszych w kraju instytucji państwowych i społecznych. Służbę w Policji może pełnić każdy obywatel naszego kraju o nieposzlakowanej opinii, nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

 

 

 

 

 


 

Co trzeba zrobić, by zostać policjantem?

Każda osoba zainteresowana pełnieniem służby w Policji może uzyskać szczegółowe informacje na stronie www.pomorska.policja.gov.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 516 819 371, 607 235 276 lub 723 695 574. Można również wysłać e-mail na adres dobor@gd.policja.gov.pl. W dalszym ciągu do odwołania wprowadzono możliwość składania przez kandydatów do służby w Policji dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji, wyłącznie drogą pocztową na adres:


Zespół ds. Doboru
Wydział Kadr i Szkolenia
Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku
ul. Okopowa 15
80-819 Gdańsk


Również do odwołania zawieszone są pozostałe czynności przeprowadzane w ramach postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

 

 

 

 


Jeżeli jesteś zdecydowany, nie czekaj i już dziś zrób pierwszy krok, by nosić mundur funkcjonariusza policji.

 

 

 

 

 

 

Źródło: pomorska.policja.gov.pl
 

pomorska.policja.gov.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tomek
Tomek 14.05.2020, 20:37
Do ZOMO to bym wstąpił. Ale do Policji to już nie.
lehiaszajs
lehiaszajs 14.05.2020, 16:41
Bez znajomości się nie dostaniesz!
łat
łat 14.05.2020, 14:24
im jesteś starszy tym mniejsza wypłata? interes życia