Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gdańskie ZOO od wtorku wznawia działalność.

  • Wydanie nr 269/2020
  • 18 maja 2020, 10:25
  • zoo.gda.pl
  • Wiadomości
Gdańskie ZOO od wtorku wznawia działalność. fot. zoo.gda.pl
Stęskniliście się za widokiem żyrafy, hipopotama albo szympansa? Od wtorku będziecie mieli możliwość ponownego spotkania się nie tylko z tymi wyjątkowymi zwierzakami. Gdańskie ZOO wznawia działalność po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej panującą pandemią koronawirusa w Polsce. Zakup biletów możliwy jest wyłącznie on – line.

 

Od wtorku, 19 maja br. po ponad dwóch miesiącach zamknięcia z powodu pandemii gdańskie ZOO wznawia działalność. Żyrafy, foki i pozostałe zwierzęta zapraszają odwiedzających już od godziny 9.

- „Osoby, które w najbliższych dniach zdecydują się nas odwiedzić, prosimy o wyrozumiałość. Z powodu limitowania odwiedzających, którzy mogą jednocześnie przebywać na terenie naszego zoo, może zdarzyć się, że na przekroczenie bramy będzie trzeba poczekać” – informuje Emilia Salach, zastępca dyrektora gdańskiego ZOO. - „Sugerujemy również, aby osoby, które zdecydują się nas odwiedzić, wybrały rower lub inny, własny środek transportu” – dodaje.

 

 

 

 

 

Zasady bezpieczeństwa na terenie ZOO.

Ze względów bezpieczeństwa jednocześnie na terenie zoo będzie mogło przebywać 500 osób. Warunkiem wejścia na teren ogrodu zoologicznego jest posiadanie zakupionego wcześniej biletu. Kasy biletowe ZOO są nieczynne. Bilety można zakupić wyłącznie on-line na stronie https://bilety.zoo.gda.pl/. Ważność mają także „bilety na przyszłość” będące wsparciem ZOO w czasie pandemii. Ze względu na konieczność uniknięcia zgromadzeń wejścia na karty (np. mieszkańca, turysty, dużej rodziny) nie będą, do odwołania, możliwe. Bezpłatne pozostaje wejście dla seniorów i dzieci do lat 3. Podczas odwiedzin w ZOO należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny. Należy pamiętać o zasłanianiu nosa i ust maseczką lub fragmentem odzieży. Podczas spaceru nie należy dotykać barierek. Z troski o odwiedzających, podczas wizyty w ZOO możliwe będzie oglądanie zwierząt tylko na wybiegach. Zamknięte do odwołania są wszystkie woliery, np. woliery żyraf, ptaków, małp czy lwów.

 

 

 

 

 

 

Gdańskie ZOO czynne jest codziennie w godzinach od 9 do 19.

 

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: zoo.gda.pl

zoo.gda.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.