Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tydzień pod znakiem wypadków i oleistych plam – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 197/2020
  • 1 czerwca 2020, 14:16
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
W ostatnim tygodniu sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do 19 interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 25 maja br. o godzinie 07.35 dwa zastępy skierowano do miejscowości Kalwa, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 515 znajdowała się plama substancji ropopochodnej.

Tego samego dnia o godzinie 12.21 strażacy pojechali do dymiącego się drzewa przy ulicy Lipowej w Sztumie.

We wtorek, 26 maja br. o godzinie 13.45 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania namiotu polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

W środę, 27 maja br. o godzinie 06.34 strażacy usuwali plamę oleju z drogi powiatowej w Starym Targu.

Tego samego dnia o godzinie 10.30 strażacy usuwali plamę oleju z drogi wojewódzkiej nr 515 w Dzierzgoniu.

Również tego dnia o godzinie 10.43 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania namiotu polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

Jeszcze tego dnia o godzinie 11.01 dwa zastępy skierowano do Dzierzgonia, gdzie w budynku wielorodzinnym przy ulicy Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” paliła się instalacja elektryczna na klatce schodowej. Pożar został ugaszony przez mieszkańców przed przybyciem na miejsce zdarzenia JOP.

 

 

 

 

 

W czwartek, 28 maja br. o godzinie 12.33 strażacy pojechali do Sztumu, gdzie w pomieszczeniu jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy Żeromskiego latała osa.

Tego samego dnia o godzinie 13.38 zastęp skierowano do Starego Targu, gdzie na powierzchni ulicy Głównej znajdowały się pozostałości jakiejś rozsypanej substancji. Na szczęście nie była śliska.

W piątek, 29 maja br. o godzinie 09.42 strażacy skierowani zostali do Sztumskiego Pola, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 603 na jednym pasie drogi rozlana była plama oleju.

Tego samego dnia o godzinie 18.40 cztery zastępy skierowano do zabezpieczenia wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Minięty. W wyniku zderzenia czołowo – bocznego dwa samochody osobowe marki Opel Vectra i VW Polo znajdowały się poza jezdnią, a uczestnicy wypadku poza pojazdami.

Jeszcze tego dnia o godzinie 22.58 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania namiotu polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

W sobotę, 30 maja br. o godzinie 10.59 strażacy zabezpieczali w Dzierzgoniu miejsce, które miał odwiedzić prezydent RP.

Tego dnia o godzinie 15.47 dwa zastępy zabezpieczały miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w Mikołajkach Pomorskich przy ulicy Dzierzgońskiej. Samochód osobowy marki VW Tiguan uderzył w słup oświetleniowy, a następnie wjechał w ogrodzenie cmentarza. Pojazd znajdował się na poboczu poza pasem jezdni. Nie było poszkodowanych osób. Brak wycieków z pojazdu.

Jeszcze tego dnia o godzinie 20.19 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania namiotu polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

 

 

 

 

 

W niedzielę, 31 maja br. o godzinie 08.11 strażaków skierowano do miejscowości Postolin, gdzie w odległości około 1 m od wolno stojącego garażu blaszanego paliły się opony i plastikowe pozostałości z pojazdów. Było duże zadymienie, nikt nie znajdował się w pobliżu.

Tego samego dnia o godzinie 11.43 strażacy pojechali do miejscowości Pachoły, gdzie na poddaszu budynku wielorodzinnego na wysokości około 5 m znajdował się kokon owadów.

Jeszcze tego dnia o godzinie 21.04 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania namiotu polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

Również tego dnia o godzinie 21.46 dwa zastępy skierowano do Sztumu, gdzie przy ulicy Radosnej w budynku jednorodzinnym typu bliźniak z przewodu kominowego wydobywał się ogień.


 

 

 

 

 

Informacje przekazał mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Antek
Antek 01.06.2020, 18:12
Wezwali strażaków do osy? To chyba jakaś kpina. W ogóle ludzie przesadzają z tą paniką, gdy tylko zobaczą jakiegoś owada. Wszystko tylko zabić, zadusić, spalić.