Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy sprzęt komputerowy trafi do uczniów z Nowego Stawu.

  • Wydanie nr 194/2020
  • 2 czerwca 2020, 09:19
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Nowy sprzęt komputerowy trafi do uczniów z Nowego Stawu. fot. UM Nowy Staw
Urząd Miejski pozyskał na sprzęt komputerowy dla uczniów blisko 60 tysięcy złotych z programu unijnego „Zdalna szkoła”.

 

Trwająca epidemia koronawirusa spowodowała zmianę w sposobie nauczania i przekazywania wiedzy uczniom. Zamiast tradycyjnych spotkań w szkołach, odbywają się zdalne lekcje przy wykorzystaniu komputerów i internetu. Nie każdy uczeń posiada jednak sprzęt pozwalający na taki sposób komunikacji z nauczycielem. Dzięki komputerom i akcesoriom zakupionym przez Urząd Miejski w ramach programu „Zdalna szkoła”, to się zmieni.

- Co prawda rok szkolny pomału się kończy, ale skoro była szansa pozyskania środków zewnętrznych na doposażenie naszej placówki oświatowej, to z niej skorzystaliśmy - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Sprzęt, który przekażemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu, będzie służył uczniom także później. Nie wiemy jeszcze, kiedy sytuacja epidemiczna pozwoli uczniom na powrót do szkoły, ale w razie potrzeby będziemy mogli wspomóc młodych mieszkańców naszej gminy, których nie stać na nowoczesne komputery.

 

 

 

 

 

Z dotacji pozyskanej przez nowostawski magistrat zakupionych zostało 19 zestawów komputerowych, w skład których wchodzi laptop, mysz bezprzewodowa, słuchawki i torba do laptopa. Sfinansowany został też dostęp do internetu na 6 miesięcy dla 20 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, zamieszkałych na terenie miasta i gminy Nowy Staw.

- Sprzęt w tym tygodniu zostanie przekazany szkole. Złożyliśmy też kolejny wniosek o dofinansowanie zakupu następnego sprzętu komputerowego w ramach drugiej edycji programu „Zdalna szkoła +” - mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie.

 

 

 

 

 

Dofinansowanie Urzędu Miejskiego wynosi 59 197,73 zł i zostało przyznane w ramach projektu grantowego Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020, Oś I, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

 

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.