Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zignorowała drogową kontrolę i spowodowała wypadek.

  • Wydanie nr 273/2020
  • 2 czerwca 2020, 11:07
  • pomorska.policja.gov.pl
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Zignorowała drogową kontrolę i spowodowała wypadek. fot. pomorska.policja.gov.pl
Policjanci pracowali w niedzielę na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem 3 aut osobowych. Do wypadku doszło w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Rokocin, gdzie kierująca osobową hondą kobieta, próbując uniknąć kontroli drogowej, zderzyła się z dwoma autami. Funkcjonariusze ustalili świadków, zorganizowali objazdy oraz wykonali czynności procesowe. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

W niedzielę, 31 maja br. po południu policjanci ze starogardzkiej drogówki zauważyli na drodze krajowej nr 22 osobową hondę, która mimo linii podwójnej ciągłej i na oznakowanym skrzyżowaniu, wyprzedzała kilka pojazdów. Mundurowi postanowili zatrzymać kobietę, która kierowała tym autem do kontroli drogowej. Nie zareagowała ona jednak na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu, gwałtownie przyspieszyła i poruszając się z dużą prędkością prawym poboczem drogi wyprzedzała inne pojazdy. W pewnej chwili 22-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w tył jadącego w tym samym kierunku volkswagena jetty, a następnie zjechała na lewą stronę drogi zderzając się z jadącym w przeciwnym kierunku passatem.

 

 

 


 

3 sądowe zakazy.

Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz wezwali na miejsce służby ratownicze. Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku była całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy oraz ustalili świadków tego zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną i sporządzili oględziny rozbitych pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że poszkodowani kierowcy byli trzeźwi. W celu ustalenia, czy podejrzewana o spowodowanie tego wypadku kobieta nie znajdowała się pod wpływem alkoholu lub narkotyków pobrana została krew.
W wyniku tego zdarzenia w celu zdiagnozowania obrażeń ciała do szpitala trafiło 5 osób. Wiadomo już, że mieszkanka powiatu starogardzkiego, która kierowała hondą posiadała 3 sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczone za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwym.


 

 

 

 

Apel policji.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach. Pamiętajmy, aby nie podejmować za kierownicą żadnych ryzykownych manewrów. Brawura na drodze nie popłaca. W najlepszym przypadku może zakończyć się mandatem lub wnioskiem o ukaranie do sądu. Jednak połączone ze sobą czynniki, takie jak nadmierna prędkość, niesprzyjające warunki na drogach i brak umiejętności przewidywania bardzo często prowadzą do tragedii. Długotrwale leczenie, kalectwo i śmierć. To najgorsze zakończenia brawury na drogach.


 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: pomorska.policja.gov.pl

 

pomorska.policja.gov.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wędkarz
Wędkarz 02.06.2020, 20:07
.......................................odrobaczyć i do Wisły.