Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowcy, noga z gazu. W czwartek działania „PRĘDKOŚĆ 22”.

  • Wydanie nr 273/2020
  • 17 czerwca 2020, 15:42
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Kierowcy, noga z gazu. W czwartek działania „PRĘDKOŚĆ 22”. fot. zdjęcie poglądowe
W czwartek malborscy policjanci przeprowadzą działania „PRĘDKOŚĆ 22”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku. Rozmowy telefoniczne, a nawet przeglądanie stron internetowych są coraz częstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

 

W czwartek, 18 czerwca br. policjanci z malborskiej komendy na terenie całego powiatu będą realizować działania kontrolno - prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ 22”. Działania te będą realizowane na całej długości drogi krajowej nr 22, nie tylko na terenie województwa pomorskiego, ale również przy współudziale funkcjonariuszy z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Policjanci podczas działań będą wykorzystywać ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Wzdłuż DK22 należy spodziewać się zwiększonych ilości policyjnych patroli, które oprócz pomiaru prędkości, będą zwracać uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niekorzystanie wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, a także korzystanie w nieprawidłowy sposób z telefonów komórkowych podczas jazdy.

 

 

 

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków, a za przekroczenie jej powyżej 50km/h w terenie zabudowanym można stracić prawo jazdy.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
red
red 17.06.2020, 18:43
Pojawiliby się o świcie to by zobaczyli co się krajówce odczynia