Wydanie nr 26/2021, Wtorek 26.01.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Paula, Skarbimir, Leon, Tymoteusz, Tytus, Leona, Wanda, Żeligniew, Ksenofont, Małostryj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kot na dachu i zderzenie trzech pojazdów na DK55 – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 26/2021
  • 21 lipca 2020, 12:23
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Kot na dachu i zderzenie trzech pojazdów na DK55 – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do 6 interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 13 lipca br. o godzinie 14.39 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

We wtorek, 14 lipca br. o godzinie 00.14 trzy zastępy skierowano do miejscowości Czernin, gdzie paliła się wiata oraz zaparkowana pod nią przyczepa kempingowa. Nie było zagrożenia dla innych obiektów oraz brak osób poszkodowanych. Na miejscu właściciel poinformował, że przed przybyciem JOP doszło do wybuchu składowanej wewnątrz przyczepy butli gazowej turystycznej o wadze 5 kg. Wybuch nie spowodował dodatkowych zniszczeń i zagrożenia dla innych obiektów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów pożarniczych, oświetleniu terenu i podaniu jednego prądu wody W-52 w natarciu na palącą się przyczepę i wiatę. Wiata uległa zawaleniu. Po dogaszeniu pogorzeliska zakończono działania.

 

 

 

 

W czwartek, 16 lipca br. o godzinie 08.48 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Górki, gdzie na dachu dwupiętrowego budynku mieszkalnego znajdował się kot, a dokładniej zwierzę przebywało w rynnie. Na miejscu obecna była właścicielka kota. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną i rozstawili SHD 21. Ratownik z kosza wysięgnika wyjął zwierzę z rynny, a następnie przekazał kota właścicielce.

O godzinie 10.11 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

 

 

 

 

W piątek, 17 lipca br. o godzinie 20.07 dwa zastępy skierowano do wsi Goraj, gdzie na DK55 przed nieczynnym przejazdem kolejowym zderzyły się trzy samochody osobowe. Pojazdy przed przybyciem JOP opuściło pięć osób dorosłych i dwoje dzieci. Żadna z osób nie odniosła obrażeń. Droga była całkowicie zablokowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych. W międzyczasie dojechała policja i ZRM na miejsce zdarzenia. Na polecenie policji usunięto pojazdy poza jezdnię. Przywrócono ruch publiczny w obu kierunkach.

W sobotę, 18 lipca br. o godzinie 07.17 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

 

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.