Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zakład Karny w Malborku ma nowego dyrektora.

  • Wydanie nr 273/2020
  • 24 lipca 2020, 13:11
  • Zakład Karny Malbork
  • Na sygnale
  • 6 komentarzy
Zakład Karny w Malborku ma nowego dyrektora. fot. Zakład Karny Malbork
W piątek w Zakładzie Karnym w Malborku odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku dyrektora jednostki penitencjarnej. Uroczysta odprawa służbowa związana była z przeniesieniem dotychczasowego dyrektora malborskiej jednostki, ppłk. Mirosława Burczyka do dalszego pełnienia służby na stanowisku dyrektora w Zakładzie Karnym w Gdańsku-Przeróbce. Obowiązki dyrektora malborskiej jednostki przejął ppłk Robert Witkowski, który do tej pory pełnił służbę w Areszcie Śledczym w Elblągu, jako dyrektor tej jednostki.

 

W piątek, 24 lipca br. akt powołania ppłk. Robertowi Witkowskiemu wręczył płk Andrzej Tesarewicz, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku w obecności byłego dyrektora jednostki oraz kadry kierowniczej Zakładu Karnego.

 

 

 

 

Kim jest nowy dyrektor Zakładu Karnego w Malborku?

Ppłk Robert Witkowski jest absolwentem pedagogiki społecznej Uniwersytetu Gdańskiego. Przed wstąpieniem do służby pracował w Młodzieżowym Ośrodku Terapeutycznym w Sopocie. Ukończył także Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. W 2017 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Kapitałem Ludzkim na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Swoją służbę rozpoczął 1 marca 1997 r. w Zakładzie Karnym w Gdańsku – Przeróbce na stanowisku strażnika działu ochrony. Następnie swoje zadania realizował w pionie penitencjarnym, gdzie pełnił służbę jako wychowawca. Współtworzył oddział terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od alkoholu, gdzie do 2010 r. był inspektorem. W tym czasie pełnił również obowiązki oficera prasowego gdańskiego Zakładu Karnego. Z dniem 15 września 2010 r. został przeniesiony do Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego Dyrektora OSW w Gdańsku. Z dniem 26 lutego 2016 r. ppłk Robert Witkowski został powołany na stanowisko dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu. Nowy dyrektor malborskiej jednostki jest również członkiem zarządu gdańskiego koła Polskiego Towarzystwa Penitencjarnego. Aktywnie współpracuje z Uniwersytetem Gdańskim, jako nauczyciel akademicki. Był współorganizatorem konferencji naukowych promujących Służbę Więzienną w środowisku akademickim. Ppłk Robert Witkowski jest autorem licznych publikacji naukowych na temat wolontariatu hospicyjnego osób odbywających karę pozbawienia wolności oraz readaptacji społecznej skazanych zagrożonych bezdomnością. 

 

 

 

Na zakończenie uroczystości Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku, płk Andrzej Tesarewicz w swoim przemówieniu pogratulował byłemu oraz nowemu dyrektorowi malborskiej jednostki, a także złożył podziękowanie dla st. sierż. sztab. Jarosława Wodzińskiego za zaangażowanie w dzieło propagowania idei krwiodawstwa oraz konsekwentne krzewienie wartości humanistycznych.

 

 

 


 

Informację i zdjęcia przekazała: mjr Monika Morozowska, Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Malborku

Zakład Karny Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Oddziałowy
Oddziałowy 24.07.2020, 13:39
Dr Jaki twierdzi też, że jedyna ochrona przed wirusem to należy spożywac wiecej alkoholu , zwlaszcza wódeczki, whiskey lub jakiegokolwiek ale wysokoprocentowego. Prewencji antywirusowej nigdy za wiele !! W końcu jest doktorem to chyba wie lepiej ?