Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ranny bocian i pożary – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 269/2020
  • 27 lipca 2020, 14:06
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Ranny bocian i pożary – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do 13 interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 20 lipca br. o godzinie 11.55 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 16.47 zastęp skierowano do Dzierzgonia na ulicę Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, gdzie przydrożny rów po intensywnych opadach deszczu wypełnił się wodą.

O godzinie 16.55 dwa zastępy zadysponowano do Dzierzgonia, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych przy ulicy Okrzei po intensywnych opadach deszczu zalana została piwnica.

O godzinie 18.17 zastęp pojechał do wsi Koniecwałd, by usunąć uszkodzony konar z drogi gminnej blokujący dojazd do kilku posesji.

We wtorek, 21 lipca br. o godzinie 07.06 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

 

 

 

 

W czwartek, 23 lipca br. o godzinie 17.02 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Kątki, gdzie na skarpie przy trasie kolejowej Malbork - Warszawa paliła się trawa na powierzchni około 1m². Osoba postronna ugasiła palącą się trawę, jednak na fakt, że w pobliżu znajdowało się pole ze zbożem, wezwano straż pożarną. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną i podaniu jednego prądu wody W-25 w natarciu na miejsce po wypalonej trawie. Przelano wodą pobliską trawę i zboża w celu eliminacji zarzewi ognia.

W piątek, 24 lipca br. o godzinie 07.04 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 20.58 zastęp skierowano do miejscowości Bągart, gdzie zgłaszający na miejscu zdarzenia twierdził, że bocian zaplątał się w gnieździe znajdującym się na słupie energetycznym. Do słupa nie była doprowadzona energia elektryczna (brak przewodów i napięcia). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlną i oświetleniu terenu działań. W trakcie przystawiania drabiny do słupa, bocian wyleciał z gniazda i spadł na ziemię. Ratownicy poinformowali pracownika gminy Sztum odpowiedzialnego za ranne i bezpańskie zwierzęta, który polecił pozostawić ptaka przy słupie. W następnym dniu zobowiązał się do sprawdzenia miejsca, w którym pozostawiono bociana.

W sobotę, 25 lipca br. o godzinie 14.54 zastęp zadysponowano do miejscowości Zajezierze do usunięcia z jednego z domów jednorodzinnych kokonu owadów.

O godzinie 18.33 strażacy pojechali do miejscowości Zielonki, by ugasić palące się śmieci w wolno stojącym śmietniku.

 

 

 

 

W niedzielę, 26 lipca br. o godzinie 18.28 zastęp skierowano do Sztumu na ulicę Nowowiejskiego, gdzie w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego sąsiad słyszał nawoływania starszej pani. Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu znajdowało się kilka osób, jednak żadna nie wymagała pomocy medycznej. Drzwi do mieszkania otworzyli lokatorzy.

O godzinie 21.45 trzy zastępy zadysponowano do pożaru w miejscowości Czernin. W budynku w zabudowie szeregowej o konstrukcji murowanej z jednego z garaży wydobywał się dym i ogień. Do garażu nie były podłączone żadne media. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową oraz podaniu jednego prądu wody W-25 w natarciu do wnętrza budynku. Po wyniesieniu nadpalonych elementów z budynku na zewnątrz, ponownie przelano wodą. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono przyległe garaże w celu eliminacji zarzewi ognia.

W poniedziałek, 27 lipca br. o godzinie 00.35 dwa zastępy pojechały ponownie do Czernina, gdzie z garażu, który palił się 2 godziny wcześniej, z jednego rogu wydobywał się dym i ogień. Palio się około 1m² śmieci (m.in. kartony i plastiki) wewnątrz budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową oraz podaniu jednego prądu wody W-25 w natarciu do wnętrza budynku na palące się śmieci. Po wyniesieniu nadpalonych śmieci z budynku na zewnątrz i przelaniu wodą, przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono wnętrza garażu w celu eliminacji zarzewi ognia, których nie stwierdzono.

 

 

 

 

Informacje przekazał: Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.