Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zatrzymani posiadali prawie 300 g narkotyków.

  • Wydanie nr 275/2020
  • 27 lipca 2020, 15:37
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Zatrzymani posiadali prawie 300 g narkotyków. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w swoich mieszkaniach mieli znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania pierwszego mieszkania należącego do 40-latka, mundurowi zabezpieczyli ponad 210 gramów marihuany, zaś podczas przeszukania miejsca zamieszkania 33-latka stróże prawa znaleźli prawie 50 gramów tego narkotyku. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanych mieszkańców powiatu tczewskiego do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, za co sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Jednym z najważniejszych zadań policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej jest ustalanie osób trudniących się handlem narkotykami, jak i również osób, które kupują takie zakazane substancje. 

 

 

 

W czwartek, 23 lipca br. wspólna praca kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie z policjantami z Posterunku Policji w Subkowach doprowadziła do ustaleń, z których wynikało, że dwóch mieszkańców powiatu ma związek z tego typu przestępczością. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić uzyskane informacje. Kryminalni podczas przeszukania pierwszego mieszkania należącego do 40-letniego mężczyzny zabezpieczyli słoik oraz zawiniątka folii aluminiowej, w których znajdowała się marihuana. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne oraz pieniądze. Łącznie w tym mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 210 gramów marihuany.

 

 

 

Mundurowi podczas przeszukania drugiego mieszkania należącego do 33-latka znaleźli dwa woreczki strunowe z marihuaną. W tym miejscu stróże prawa zabezpieczyli prawie 50 gramów niedozwolonych środków, wagę elektroniczną, telefony komórkowe oraz pieniądze. Zatrzymane osoby do sprawy trafiły do policyjnego aresztu. Prokurator przesłuchał zatrzymane osoby, którym przedstawił zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Dzięki pracy śledczych i na podstawie zebranego przez nich materiału dowodowego, sąd zastosował wobec 33 i 40-latka trzymiesięczny areszt.

 

 

 

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.