Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Święto Policji w sztumskiej komendzie.

  • Wydanie nr 275/2020
  • 29 lipca 2020, 13:24
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Święto Policji w sztumskiej komendzie. fot. KPP Sztum
W Sztumie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, podczas których 16 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne, a 3 funkcjonariuszy otrzymało rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stanowiska służbowe. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Sztumie, insp. Tomasz Czaja.

 

W czwartek, 23 lipca br. w Sztumie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Tego dnia 16 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne, a 3 funkcjonariuszy otrzymało rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stanowiska służbowe. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Sztumie, insp. Tomasz Czaja, który z okazji obchodzonego święta złożył podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji za codzienne zaangażowanie w zapewnieniu bezpieczeństwa.

Obchody Święta Policji w powiecie sztumskim rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Sztumie. Nabożeństwo w intencji policjantów oraz pracowników Policji było sprawowane przez kapelana sztumskiej Policji, ks. Tomasza Balińskiego. Z uwagi na szczególne obostrzenia związane z koronawirusem oraz obowiązującymi restrykcjami, tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w ograniczonym gronie, bez udziału gości. O godzinie 10 w budynku Sztumskiego Centrum Kultury odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stanowiska i przyznaniu nagród motywacyjnych.

 

 

 

 

Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Sztumie, insp. Tomasz Czaja. Dowódcą uroczystości był Naczelnik Wydziału Organizacji Służby i Prewencji Kryminalnej KPP w Sztumie, kom. Rafał Urbański. Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Sztumie awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 16 funkcjonariuszy, natomiast 3 policjantów zostało awansowanych na wyższe stanowiska. Podczas uroczystości odczytane zostały listy skierowane do funkcjonariuszy i pracowników Policji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Na zakończenie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Sztumie podziękował policjantom za ich zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków w codziennej służbie i pracownikom Policji za sumienną i rzetelną pracę. Warto zaznaczyć, że także w tym roku podczas uroczystości z okazji Święta Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wyróżnionych medalami za długoletnią służbę i odznaczeniami resortowymi zostało 11 osób z garnizonu sztumskiego.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.