Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Groził śmiercią mężczyźnie, wymachując siekierą.

  • Wydanie nr 269/2020
  • 3 sierpnia 2020, 09:57
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Groził śmiercią mężczyźnie, wymachując siekierą. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych. Według ustaleń mundurowych sprawca, wymachując siekierą, groził śmiercią jednemu z mieszkańców Tczewa. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator przedstawił 24-latkowi zarzut za popełnione przestępstwo. W czwartek sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W sobotę, 25 lipca br. po godzinie 18 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który na jednej z ulic w Tczewie miał wymachiwać i grozić siekierą pokrzywdzonemu. Przyjmujący zgłoszenie policjant na miejsce natychmiast wysłał funkcjonariuszy z patrolówki. Interweniujący mundurowi ustalili, że sprawca stał przed jednym z bloków mieszkalnych i zaczął wymachiwać siekierą w kierunku pokrzywdzonego. Funkcjonariusze w związku z tym zgłoszeniem przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Zajmujący się sprawą policjanci ustalili również, że to nie była już pierwsza taka sytuacja, gdyż wcześniej sprawca, stojąc przed budynkiem, wymachiwał nożem. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do policyjnego aresztu. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzut dotyczący gróźb karalnych. W czwartek, 30 lipca br. stróże prawa doprowadzili 24-latka do sądu, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

 

 

 

 

Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.