Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wręczono nagrody w V edycji Konkursu „Wzorowy Plantator”.

  • Wydanie nr 273/2020
  • 13 sierpnia 2020, 11:48
  • Krajowa Spółka Cukrowa S.A.
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Wręczono nagrody w V edycji Konkursu „Wzorowy Plantator”. fot. Krajowa Spółka Cukrowa S.A.
W czerwcu br. wręczono nagrody w V edycji konkursu „Wzorowy Plantator”. Służba Surowcowa Krajowej Spółki Cukrowej co roku w każdej cukrowni KSC wybiera Plantatora, który otrzymuje wyróżnienie za osiągane wyniki w uprawie buraków cukrowych, innowacyjność i propagowanie nowych technologii oraz wzorową współpracę z Krajową Spółką Cukrową.

 

W tym roku z powodu pandemii uroczystość nie mogła odbyć się tradycyjnie podczas Dnia Pola Krajowej Spółki Cukrowej. W tej sytuacji Członek Zarządu KSC, Janusz Stachowiak oraz kierownictwo poszczególnych oddziałów i związków plantatorów wręczyli nagrody w cukrowniach KSC.

- Wszystkim Wzorowym Plantatorom gratuluję wyjątkowych osiągnięć w uprawie buraka cukrowego. Pomimo licznych wyzwań w tej działalności pokazaliście Państwo swoją zaradność, doświadczenie oraz skuteczność w codziennej, wymagającej i ciężkiej pracy.

Krajowa Spółka Cukrowa zawsze stara się być blisko plantatorów i szukać rozwiązań problemów z którymi się zmagają. Dotychczasowa współpraca z Plantatorami buraka cukrowego przebiegała doskonale i liczymy, że to wyróżnienie - „Wzorowy Plantator” będzie  honorowym podsumowaniem Państwa pracy przy uprawie buraka cukrowego, ale także będzie nadal rozwijać drzemiący we wszystkich Plantatorach ogromny potencjał. Serdecznie dziękuję za sumienne wywiązywanie się z umowy kontraktacyjnej oraz życzę, aby ten sezon zakończył się dla Państwa z jeszcze lepszym wynikiem – podsumował Janusz Stachowiak Członek Zarządu KSC.

Coroczny „Wzorowy Plantator” to konkurs zainicjowany przez Janusza Stachowiaka, Członka Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej, nadzorującego obszar surowcowy.

 

 

 

 

Najlepszy plantator Cukrowni Malbork.

Grzegorz Chyła jest młodym rolnikiem. Jego gospodarstwo położone jest w województwie pomorskim w miejscowości Nowa Wieś Kwidzyńska. Ojciec pana Grzegorza, Henryk Chyła uprawiał buraki cukrowe przez ponad 30 lat. W 2005 roku syn przejął część gospodarstwa, a od roku 2015 jest Plantatorem Cukrowni Malbork. Średni plon osiągnięty z ostatnich 3 lat wyniósł 78 t/ha, średnia polaryzacja w latach 2017-2019 to 17,06%. Powierzchnia całego gospodarstwa Grzegorza Chyły wraz z gruntami dzierżawionymi wynosi łącznie 53 ha, co przekłada się na poszczególne uprawy: 8 ha – buraki cukrowe, 13 ha – rzepak, 5 ha – jęczmień jary, 25 ha – pszenica ozima, pozostałe 2 ha to trwałe użytki zielone. Uprawy prowadzone są w najnowszych technologiach. „Wzorowy Plantator” prowadzi również hodowlę bydła opasowego w ilości 20 sztuk.

 

 

 

 

Informacja prasowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
diabetyk
diabetyk 23.08.2020, 13:37
I chwała Mu za to! A mógł się, zgodnie z tym tryndem, na trzcinę cukrową przerzucić! ;))