Wydanie nr 301/2020, Wtorek 27.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Frumencjusz, Sabina, Iwona, Wincenty, Siestrzemił, Manfred, Manfreda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kokony owadów błonkoskrzydłych i dachowania – raport sztumskich służb mundurowych.

Kokony owadów błonkoskrzydłych i dachowania – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu straż pożarna i policjanci z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 14 września br. o godzinie 06.51 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 13.27 dwa zastępy skierowano do miejscowości Dąbrówka Pruska, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Golf III znajdował się w przydrożnym rowie z widocznym obtarciem prawego boku o drzewo. Kobieta i mężczyzna podróżujący pojazdem byli przytomni, z powierzchownymi zadrapaniami i znajdowali się poza pojazdem. Nie były widoczne wycieki z auta. Załoga ZRM przyjechała bardzo szybko na miejscu zdarzenia, Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie pojazdów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną, zamknięciu ruchu na drodze w obu kierunkach oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W międzyczasie dojechał patrol Policji. Poszkodowani po przebadaniu nie zostali zabrani przez ZRM. Po przekazaniu pojazdu użytkownikowi, zakończono działania.

O godzinie 14.29 zastęp pojechał do miejscowości Sztumskie Pole, gdzie w budynku wielorodzinnym znajdował się kokon owadów błonkoskrzydłych.

O godzinie 19 dwa zastępy zadysponowano do Zajezierza, gdzie samochód osobowy po uderzeniu w drzewo leżał na dachu na prawym pasie jezdni. Na miejscu zdarzenia obecny był zespół ZRM. Poszkodowana kobieta była przytomna, miała uraz ręki i była już pod opieką medyków. Obecny na miejscu był również patrol Policji, który zablokował w obydwu kierunkach ruch na drodze. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. ZRM odwiózł poszkodowaną osobę do szpitala na dalszą diagnostykę. Po decyzji policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, postawiono samochód na koła i udzielono pomocy w jego załadunku na lawetę. Po dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i uprzątnięciu resztek powypadkowych z jezdni, zakończono działania.


 

 

 

We wtorek, 15 września br. o godzinie 18.17 trzy zastępy skierowano do Gościszewa, gdzie na drodze krajowej nr 55 znajdowała się plama oleju o szerokości około 50 cm, która początek miała na 35,9 km i kończyła się na 28,4 km. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów z włączoną sygnalizacją świetlna. W międzyczasie na miejsce dojechał zastęp OSP Gościszewo. Plama oleju znajdowała się dalej od granicy powiatu w kierunku Malborka, o czym poinformowany został dyżurny SKKP Malbork. Ratownicy dokonali sorpcji płynów przy pomocy sorbentu DAMOLIN. Uszkodzony ciągnik siodłowy, z którego wydobywał się olej, znajdował się na parkingu leśnym, do którego dojechał patrol Policji. W trakcie działań, jeden z zastępów dwa razy wracał do jednostki w celu uzupełnienia sorbentu. Dużym utrudnieniem był bardzo intensywny ruch na drodze krajowej nr 55 oraz ograniczona widoczność po zachodzie słońca.

W środę, 16 września br. o godzinie 15.31 trzy zastępy zadysponowano do Gościszewa, gdzie przy drodze paliły się śmieci i trawa. Działania podjęte przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną oraz podaniu jednego prądu wody z szybkiego natarcia na źródło pożaru.

 

 

 

 

Spotkanie z przedszkolakami.

W środę, 16 września br. policjant profilaktyki z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie spotkał się z przedszkolakami z terenu powiatu sztumskiego. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedziały się również, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak prawidłowo poruszać się poboczami dróg. Policjant podkreślił, jak bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym zarówno pieszy, jak i rowerzysta jest widoczny na drodze. W trakcie spotkania przeprowadzono ćwiczenia pod nadzorem funkcjonariusza, odnośnie prawidłowego przechodzenie przez przejście dla pieszych. Pod koniec spotkania maluchy mogły z bliska obejrzeć wnętrze radiowozu policyjnego oraz otrzymały od policjanta odblaski.

 

 

 

 

W czwartek, 17 września o godzinie 22.52 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

Ogólnoeuropejskie działania Road Safety Days.

W czwartek, 17 września br. i piątek, 18 września br. policjant profilaktyki społecznej wraz z dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie spotkali się z dziećmi w szkołach podstawowych na terenie powiatu sztumskiego. Spotkania były ukierunkowane w ramach ogólnoeuropejskich działań Road Safety Days (dotychczas pod nazwą EDWARD – Europejski dzień Bez Ofiar Śmiertelnych). W trakcie spotkań mundurowi udzielili uczestnikom podstawowych rad i wskazówek z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poruszone były m.in. tematy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, zwracania szczególnej uwagi w obrębie przejść dla pieszych, obowiązkowego korzystania z pasów bezpieczeństwa, obowiązkowego używaniu kasku ochronnego podczas jazdy rowerem, a także korzystania z kamizelek odblaskowych oraz umieszczania w miejscach widocznych samozaciskowych elementów odblaskowych. 
Działania Road Safety Days są adresowane zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych uczestników ruchu drogowego, a także kierujących, którzy na co dzień poruszając się pojazdem nie przekraczali dozwolonych prędkości oraz korzystali z pasów bezpieczeństwa.

 

 

 

 

W piątek, 18 września br. o godzinie 08.56 zastęp pojechał do Sztumu, gdzie w wyniku silnego wiatru drzewo przechyliło się w stronę gminnej drogi, stwarzając zagrożenie dla ruchu drogowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego. Ratownicy pocięli drzewo na mniejsze kawałki przy pomocy pilarki i usunęli na pobocze.

O godzinie 10.23 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 15.29 dwa zastępy skierowano do Mikołajek Pomorskich, gdzie silny wiatr złamał konar drzewa, który zwisał nad chodnikiem na wysokości około 15 m. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych. Ratownicy z kosza wysięgnika pocięli konar na mniejsze kawałki przy pomocy pilarki i usunęli na pobocze.

 

 

 

 

Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

W weekend policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, patrolując miasto na jednej z ulic zauważyli osobę, która najprawdopodobniej może być osobą poszukiwaną. Mężczyzna z wyglądu był znany sztumskim policjantom z uwagi na fakt, iż wcześniej był kilkukrotnie zatrzymywany za kierowanie autem, pomimo orzeczonemu dożywotniemu sądowemu zakazowi kierowania pojazdami. 32-latek został wylegitymowany. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie policyjnej okazało się, że mieszkaniec Sztumu jest poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.

W niedzielę, 20 września br. o godzinie 13.33 zastęp pojechał do miejscowości Stary Dwór, by usunąć kokon owadów błonkoskrzydłych w jednym z budynków wielorodzinnych.

 

 

 

 

Informację przekazali: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy, KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.