imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

KADETKI ORŁA MALBORK NAJLEPSZE W NASZYM WOJEWÓDZTWIE! - 14-15.02.2015

KADETKI ORŁA MALBORK NAJLEPSZE W NASZYM WOJEWÓDZTWIE! - 14-15.02.2015 fot. UKS Orzeł Malbork

Kadetki Orła Malbork wygrały finał wojewódzki w Starogardzie Gdański, pokonując 3:1 UKS Libero Starogard Gdański oraz Energę Gedanię Gdańsk! Tym samym nasz zespół zakwalifikował się do 1/4 Mistrzostw Polski!

Piątek był pierwszym dniem zmagań o miano najlepszego zespołu w województwie Pomorskim w kategorii kadetek. Orzeł w meczu otwierającym turniej zmierzył się z gospodyniami, UKS Libero Starogard Gdański. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodyń 25:21. Nasze zawodniczki długo nie mogły wejść dobrze w spotkanie, jednakże przełamanie nastąpiło w 2 secie, gdzie wygraliśmy w końcówce partii. Od tego momentu na parkiecie dominował już tylko nasz zespół. 3 i 4 partia dość wysoko wygrane przez malborskie orzełki przypieczętowały zwycięstwo Orła 3:1.

W sobotę zmierzyły się ze sobą drużyny ze Starogardu Gdańskiego oraz Gdańska. Wygrał ten pierwszy, 3:1.

Niedziela miała zadecydować o klasyfikacji ogólnej całego turnieju. Do złota, Orzełki potrzebowały tylko 2 wygranych setów - ich przeciwnik z Gdańska, aby myśleć o złotych medalach musiał wygrać bez straty seta.

Jednak sam przebieg meczu pokazał co innego. Od kilku tygodni nasz zespół trapi plaga kontuzji - Julia Balewicz jest wyłączona z gry od kilkunastu dni. Na dodatek tuż po pierwszym secie swój udział w spotkaniu musiała zakończyć Daria Szczyrba, z powodu narastającego bólu. Również na kontuzję kolana narzekała Klaudia Kostkowska. Jednakże wielka wola walki i siła charakteru malborskich orzełek ponownie dała o sobie znać. Całe spotkanie
Orzeł wygrał 3:1, tym samym zdobywając złote medale wkategorii kadetek!

UKS Orzeł Malbork - Energa Gedania Gdańsk 3:1

Wygranie turnieju finałowego mistrzostw województwa pomorskiego oznacza, że Orzeł będzie gospodarzem ćwierćfinału mistrzostw Polski. Zmagania odbędą się w dniach 5-8 marca. W turnieju wezmą udział :

Grupa A : UKS Orzeł Malbork, Libero Wałcz, Dwójka Kostrzyń nad Odrą

Grupa B : Virtus Lubsko-Szlichtyngowa, UKS ZSMS Poznań, MKS MOS Wrocław