Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

„CZY MY JESTEŚMY POWAŻNYMI LUDŹMI? CZY PAN JEST Z POWAŻNEJ FIRMY?” DYSKUSJA O OBJEŹDZIE GROBELNA. DECYZJI BRAK – 15.06.2015

Dzisiejsze rozmowy były już trzecia próba zawarcia porozumienia w sprawie objazdu na czas zamknięcia wjazdu do Grobelna. Niestety decyzji wciąż nie ma.

Rozmowy rozpoczęły się o godzinie 10:00 i miały być już formalnością, jednak rzeczywistość była nieco inna. Negocjację od początku toczyły się w złym kierunku. Każda ze stron miała swoje postulaty, jednak nie widziano wspólnych punktów w dążeniu do porozumienia. Przez ponad godzinę rozmowy praktycznie nie wnosiły niczego nowego do ustaleń. Po kilkunastu nerwowych minutach padły propozycję, które zbliżyły strony do konsensusu.

 

Kamery on-line 24/7 Live z Urzędu Miasta Malborka - Rzeka Nogat - Budowa II Nitki Mostu - Droga krajowa nr 22 i 55 Zobacz całość: http://www.tvmalbork.pl/kamery/30

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Rafał
Rafał 16.06.2015, 15:28
Tylko Pani Kamilo to że remont będzie wiedzieliśmy od dawna ale w planach nie było żadnego odcięcia skrzyżowania miało to być na zasadzie wahadła dopiero 15 dni temu zupełnym przypadkiem ktoś ze starostwa chlapnął że zostanie odcięte taki zbieg okoliczności.A z tego co się orientowałem to firma wykonująca przebudowę dopiero jak rozpocznie i przejmie plac budowy decyduje samodzielnie-co dziwne o rozwiązaniach komunikacyjnych. Poza tym nikt nie chce żadnego blokowania bo wykonawca może skorzystać z specustawy może wszystkich rozgonić i zrobić swoje(spec ustawa nakazuje nawet przymusowe wysiedlenie i odsprzedaż gruntu dla firmy wygrywającej przetarg-bez tego nie było by dzisiaj autostrad a tak wszyscy są przesiedlani i drogi się buduje). Przy tym wszystkim trzeba pamiętać przede wszystkim o ludziach i o tym żeby im ułatwić życie.
ADAM
ADAM 16.06.2015, 10:01
Grupka ludzi zablokuje budowę mostu
Patryk
Patryk 15.06.2015, 22:15
Oj ja myślę że ta budowa potrwa o wiele dłużej niż planowano od początku
Karola
Karola 15.06.2015, 20:19
No Polacy jak zwykle na ostatni dzwonek załatwiają. To przez tyle lat (od fazy projektowania) nie było wiadomo, że na Grobelnie mieszkają ludzie i będą musieli jakoś funkcjonować przez okres budowy mostu?! Gdzie były ówczesne władze decydujące o postanowieniu budowy mostu?! Acha, przygotowywały się do wyborów. Dlaczego podpisano takie umowy nie zapewniające dojazdu?! Proszę się nie dziwić wykonawcy, że nie chce wykładać dodatkowych pieniędzy ponieważ nie są one objęte specyfikacją. Brak myślenia perspektywicznego dla dobra "ogółu pospólstwa" tak się kończy.
Dawid
Dawid 15.06.2015, 21:20 (odpowiedź do Karola)
Dokładnie. Mialem zamiar napisać to samo :) O takich rzeczach myśli się na etapie planowania inwestycji, a nie po jej rozpoczęciu. Pozdrawiam!
Rafał
Rafał 15.06.2015, 18:59
Drodzy Państwo i Pani Kasiu z komentarza poniżej to nie chodzi o przejazd na czerwonym swietle chodzi o to że firmy takie jak grzesik czy groblanka żyja z sezonu letniego i takie zamknięcie skrzyżowania to dla nich być albo nie być proszę to zrozumieć jak budujecie most za nasze podatki to bierzcie pod uwagę nasze zdanie i jak chcemy drogę tu to znaczy że ma być tu a nie 10 kilometrów dalej.To my tu mieszkamy czy pracujemy i to my wiemy jaka droga i gdzie jest potrzebna i z całym szacunkiem dla firmy wykonującej rozbudowę uszanujcie wolę mieszkańców i spełnijcie prośbę firm i osób z grobelna bo przy takim kontrakcie 30 tyś zł na jakieś płyty to pikuś.