Wydanie nr 188/2020, Poniedziałek 6.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

150 ZAWODNICZEK I ZAWODNIKÓW Z 10 ZGŁOSZONYCH KLUBÓW. OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W KAJAKARSTWIE NA NOGACIE W MALBORKU - 27.06.2015

W sobotę 27.06.2015 r. Malborski Klub Sportowy Nogat był gospodarzem i organizatorem Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Kajakarstwie. Regaty odbywały się na Nogacie na odcinku pomiędzy mostem drogowym a kładką dla pieszych, której okolica była metą wyścigów kajakowych i miejscem centralnym skupiającym wszystkie uczestniczące ekipy.

W zawodach brało udział ok. 150 zawodniczek i zawodników z 10 zgłoszonych  klubów, którzy  ścigali się na dystansach 500 i 1000 m w kategoriach senior, junior, młodzik oraz dzieci. Były to regaty  w których startujący zawodnicy walczyli o medale i tytuły mistrza województwa . Należy wspomnieć  , że wielu startujących zawodników to ścisła czołówka krajowa i reprezentanci kadry narodowej.    Szczególnie na wysokim poziomie były obsadzone kategorie, junior i senior. Wszyscy startujący malborscy kajakarze  spisali się bardzo dobrze zajmując miejsca  w czołówce  swoich wyścigów . Nasz utytułowany zeszłoroczny  junior  Jakub Wyczółkowski w tym roku startujący w kategorii seniora zajął w wyścigu K-1 1000m II miejsce ulegając swojemu koledze z kadry narodowej , zawodnikowi Kayak  Sport Club  Olsztyn Wojciechowi  Suwińskiemu.  W wyścigach juniorów najlepszym  zawodnikiem okazał się Patryk Górski  z Nogatu  zwyciężając  zdecydowanie w K-1 na dystansie 1000 m. Również w konkurencji dwójek  Patryk Górski i Kamil Gołębiewski , zeszłoroczni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów mł. zwyciężyli  na dystansie 500 m potwierdzając swoją wysoką pozycję w polskim kajakarstwie. Wśród młodzików najlepszym zawodnikiem Nogatu był Wiktor Żarski  w konkurencji K-1  1000 m zajmując po eliminacjach w finale IV miejsce, a jego kolega klubowy Dominik Szubert IX miejsce. W konkurencji K-2 młodzików Wiktor Żarski wraz z Dominikiem Szubertem przegrali w walce o brązowy medal  o dziesiąte części sekundy z zawodnikami  Polstyru Człuchów.
 W   kategorii dzieci na dystansie 500 m  trzecim zawodnikiem województwa pomorskiego okazał  się  malborski zawodnik Jakub Majkrzak .

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
anonymous user
anonymous user 30.06.2015, 21:10
Majkrzak był 4 :P