Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DEBATA O ZDROWIU BEZ ZDROWEJ MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI. ZOBACZ PEŁNE NAGRANIE Z DZISIEJSZEGO SPOTKANIA ZE SPÓŁKĄ LEKARSKĄ PARTNERSKĄ W DZIERZGONIU – 12.08.2015

Dziś w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu odbyło się spotkanie poświęcone służbie zdrowia i pediatrze, do debaty z inicjatywy Radnych i Burmistrza Dzierzgonia zaproszeni zostali mieszkańcy, oraz przedstawiciele spółki lekarskiej działającej w Dzierzgoniu.

 Sposób przeprowadzenia spotkania był chaotyczny, brak było moderatora który czuwał by nad merytorycznym przebiegiem spotkania. Zapraszamy do obejrzenia pełnego nagrania. 

Burmistrz Dzierzgonia kolejny raz odmawia udzielenia informacji, zasłaniając się koniecznością autoryzacji wypowiedzi. Czy nie mamy prawa do informacji? Czy tvregionalna24.pl publikuje nieprawdę?

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gilbert
gilbert 16.08.2015, 20:53
Sapiecie i sapiecie i co z tego macie, pani elu glowa do góry porzadek musi byc
kwadratura koła
kwadratura koła 15.08.2015, 20:43
Bardzo często przypominacie o wykształceniu obecnej p,Burmistrz,że jest nauczycielką plastyki i nie umie zarządzać ludzmi, a przecież były Burmistrz jest nauczycielem muzyki i to nie przeszkadzało w rządzeniu gminą. Jak obecna pani Burmistrz będzie 14 lat na tym stanowisku to może okazać się,ze jest 200% lepsza niż jej poprzednik.,bo jak narazie to jest kobietą z ikrą,a to poprzedniej władzy bardzo,ale to bardzo się nie podoba. Tak trzymać p.Burmistrz!!!!!!!!!!!!!!!.
Mieciu
Mieciu 15.08.2015, 12:41
Były burmistrz zrobił dużo ale dla swoich kolegów, których smutne miny widać na sali bo się urwały dochody. A jeszcze jedno, nie wie jak się zwracać do vc burmistrza a taki mądry niby to podpowiem - Imperatorze , Królu , Jego Wysokość itd.
Najlepiej to Jolkę Szewczun na pediatrę i po problemie Były burmistrz jak powiedzał ma na to pomysł ale nie jest burmistrzem . Myślę, że jak pojawia się wolny etat to Jolka Szewczun to obejmie , jak słyszałem bluszcze są bardzo dobre na choroby dziecięce a kto najlepiej sie zna na bluszczach ? .Jeszcze jedno TELEMEDYCYNA syna to rozwiązanie dla dzieci chorych w Dzierzgoniu.
Na zebraniu była ścisła ekipa popierająca byłą władzę, którym się urwały dochody...........he he smutne twarzyczki a dla nas to uroczy widok.
Josek mały
Josek mały 16.08.2015, 15:06 (odpowiedź do Mieciu)
Mieeeciu, ty przyznaj , że tobie nie pediatra jest potrzebny tylko psychiatra. Temat bluszczy trąbisz już trzeci rok , o TELEMEDYCYNIE syna nie wspomnę.
Mieszkanka gminy Dzierzgoń
Mieszkanka gminy Dzierzgoń 15.08.2015, 10:33
SPOTKANIE NIEEFEKTYWNE I NIEROZWIĄZUJĄCE PROBLEMÓW SŁUŻBY ZDROWIA W DZIERZGONIU!

Spotkanie ze spółką lekarską "SOLIDUS" było chaotyczne, źle przygotowane i niewiele wniosło, oraz co najgorsze - nie przybliża nas do rozwiązania problemu służby zdrowia w Dzierzgoniu poza POZ-em, to jest specjalistycznej opieki lekarskiej, o którą głównie chodzi mieszkańcom!
Uczestnikami spotkania byli w większości zwolennicy poprzedniej władzy na czele z byłym burmistrzem, który nic nie zrobił w kierunku lekarzy-specjalistów, a wręcz przeciwnie tylko osłaniał przed konkurencją spółkę lekarską.
Byli także widoczni i aktywni poplecznicy obecnej spółki lekarskiej, którzy byli nad wyraz nieobiektywni i gotowi "bronić spółkę lekarek i poprzedniego układu władzy jak niepodległości".
Nikt nie podważa kwalifikacji i umiejętności lekarek, ale sam POZ to za mało dla całej gminy.
Chodzi o to mieszkańcom, że obecna spółka lekarska źle funkcjonuje, jest nieudolna organizacyjnie, słaba ekonomicznie, nie rozwija się, i nie daje perspektywicznie gwarancji poprawy jakości opieki lekarskiej w gminie Dzierzgoń. Prowadzi tylko POZ, nie chce i nie zamierza rozszerzyć działalności o niezbędną dla mieszkańców specjalistyczną służbę zdrowia, nie może sobie poradzić z organizacją przyjęć pacjentów na numerki lub czasowo-godzinową (jak w całym kraju), nie inwestuje lub niedostatecznie w rozwój, itp.
Argumenty, że sporadycznie zdarzają się okresy, że trzeba przyjąć dziennie ok. 90 dzieci - nie przekonuje mieszkańców, bowiem np. w okresach grypowych, spółka dobrze zarządzana powinna być elastyczna i przyjąć dodatkowo lekarza. Oczywiście trzeba się podzielić wynagrodzeniem z dodatkowym lekarzem, ale to jest sprawa organizacji pracy spółki lekarskiej.
W związku z powyższym problem służby zdrowia w gminie Dzierzgoń w dalszym ciągu nie został rozwiązany. Będziemy dalej żądać od władz miasta dobrze funkcjonującej służby zdrowia wraz z niezbędną specjalistyczną opieką lekarską.
Jeśli spółka okaże za słaba ekonomicznie i organizacyjnie, by wprowadzić lekarzy-specjalistów, będziemy dążyć do zarządzenia gminnego referendum ws. zmian w służbie zdrowia w Dzierzgoniu, gdyż to spotkanie nie było reprezentatywne i niemiarodajne.
W tak istotnych i żywotnych sprawach jak zdrowie w gminie, powinni wypowiedzieć się wszyscy mieszkańcy w referendum!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.08.2015, 08:05 (odpowiedź do Mieszkanka gminy Dzierzgoń)
Mieszkanka, szkoda że nie byłaś taka wyszczekana na zorganizowanym spotkaniu. A może byłaś? Chodzą słuchy, że smoczyca nakazała pracownikom pisać komentarze i lajkować w godzinach pracy. Zaręczam, że zrobimy wszystko, aby na urząd miasta spadły wszystkie możliwe plagi tego kraju - urząd skarbowy, regionalna izba obrachunkowa, izba skarbowa, najwyższa izba kontroli, CBŚ a może nawet i sanepid. Nie zostanie z was kamień na kamieniu. Frytka zamkniemy za obrażanie mniejszości ukraińskich, a na Elkę już jest wystarczająco dużo kwitów. Zrobiliście sobie dużo ważnych wrogów
Polak
Polak 16.08.2015, 21:35 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Ukraińcy na Ukrainę!
Mieszkaniec2
Mieszkaniec2 16.08.2015, 15:00 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Mieszkaniec...ty również w główce pokolei nie masz pisząc takie rzeczy.
mieszkanka
mieszkanka 15.08.2015, 09:40
jestem w szoku ta cala debata to wielka pomylka pan szewczun zwolal swoich zwolennikow do tego emerytki ren cistki i naginka gotowa pan pskiet powiedziak ze panie lekarki traktuja przychodnie jak wlasna chileczke jaka wlasnos te panie uprawiaja biznez za naszym przyzwolenie chyba pmylily powolanie z biznesem 100 zlotych czynsz to jakas kpina a gmina biedna i tu sa pieniadze do wziecia dlaczeg panie nie ujawnia swych pensii