imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Patryk Górski i Kamil Gołębiewski zajęli drugie miejsce podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski w Ostródzie - 15-16.08.2015

• Wydanie nr 88/2024
  • 17 sierpnia 2015, 08:41
  • Andrzej Lewandowski
  • SportWodne
Patryk Górski i Kamil Gołębiewski zajęli drugie miejsce podczas Długodystansowych… fot. Andrzej Lewandowski
W dniach 15-16 sierpnia w Ostródzie na Jeziorze Drwęckim odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Malborski Klub Sportowy Nogat reprezentowała dwójka juniorów- Patryk Górski i Kamil Gołębiewski.

Zawodnicy malborskiego klubu w tym roku ścigają się z zawodnikami o rok starszymi, mimo wszystko zaznaczyli swoją obecność w czołówce. W wyścigu K-2 na dystansie 10km zajęli drugie miejsce zostając V-ce Mistrzami Polski.

Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie chłopcy w kategorii juniora młodszego również zajęli drugie miejsce, a ich codzienna ciężka praca na treningach pozwoliła na powtórzenie sukcesu. Wyżej wymienni zawodnicy tydzień wcześniej brali udział w Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy, na dystansach klasycznych.

Konkurencja K-2 na 1000 metrów z udziałem Patryka i Kamila była obsadzona najlepszymi kajakarzami z całego kraju, a nasi zawodnicy po wyścigach eliminacyjnych i półfinałowych dostali się do finału gdzie ostatecznie zajęli 8 miejsce. To bardzo dobry rezultat w perspektywie przyszłego sezonu, ponieważ w przyszłym roku Nasi V-ce Mistrzowie Polski będą starszymi zawodnikami w swojej konkurencji co daje nadzieje na pozycje medalowe w pozostałych konkurencjach.

Bezpośrednio po zawodach wszyscy zawodnicy MKS Nogat zarówno grupa młodzików jak i juniorów udadzą się na zgrupowanie do Szteklina gdzie zajmą się odbudowaniem siły specjalistycznej, a najmłodsi będą szlifować swoje umiejętności.