Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gimnazja z powiatu sztumskiego zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie edukacji ekonomicznej „Na własne konto” - 15.02.2015

Podczas nachodzących ferii zimowych gimnazjaliści wezmą udział w cyklu zajęć o tematyce ekonomicznej. Spotkania będą odbywały się w ramach projektu „Na własne konto”. Jest to unikatowa oferta edukacyjna skierowana do młodzieży i nauczycieli z terenów wiejskich. Efektem udziału w projekcie ma być wykształcenie wśród uczestników postaw przedsiębiorczych oraz umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej.

W szerszym ujęciu realizacja projektu ma wpłynąć na zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich, a młodzieżą mieszkającą w dużych aglomeracjach miejskich. 
Do udziału w projekcie „Na własne konto” zostały zakwalifikowane szkoły  z powiatu sztumskiego – Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Czerninie, Gimnazjum Publiczne w Mikołajkach Pomorskich. Realizacja projektu składa się z dwóch etapów:
 
Etap I to 30 godzin zajęć w czasie ferii zimowych – już wkrótce uczestnicy otrzymają solidną dawkę praktycznej wiedzy, sprawdzą swoje umiejętności podczas gier i zabaw symulujących interakcje ekonomiczne, odwiedzą wybraną placówkę bankową i przyjrzą się pracy lokalnego przedsiębiorstwa. Zajęcia będą prowadzone przez nauczyciela oraz studenta kierunku ekonomicznego. 

Etap II, czyli 20 godzin lekcyjnych w czasie II semestru szkolnego – zajęcia poświęcone będą praktycznemu wykorzystaniu wiedzy zdobytej podczas I etapu. Uczniowie przygotują własny biznesplan i nauczą się jak wykorzystać narzędzia marketingowe do promocji swojego przedsięwzięcia. Dodatkowym elementem ugruntowującym wiedzę zdobytą podczas zajęć jest praca konkursowa, którą przygotowują uczestnicy na zakończenie projektu.

– Udział w projekcie  to dla uczniów możliwość zdobycia wiedzy ekonomicznej, umiejętności planowania ścieżki zawodowej, czy poznania narzędzi finansowych i zasad funkcjonowania banków – mówi Karolina Lupa, koordynator projektu. – Zaplanowaliśmy również liczne konkursy – z finałem w Warszawie, nagrody rzeczowe oraz atrakcyjne stypendia – dodaje.
Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Na własne konto” jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która od lat inwestuje w rozwój polskiej wsi. Realizacja projektu jest możliwa dzięki współpracy organizatora z lokalnymi bankami i przedsiębiorcami. Wsparcie merytoryczne zapewniają eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Więcej informacji na stronie: www.nawlasnekonto.pl


***
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.